Tondach pobijedio i preskočio Rugvicu

4. NL – središte 21. kolo: Tondach – Rugvica Sava 1976. 3:0

U 21. kolu 4. NL središte Tondach je dočekao Rugvicu Savu 1976. Nakon poraza kod vodećih Ravnica, na Veliku subotu, u solidnoj predstavi, Tondach je ušao u mali derbi sredine ljestvice protiv Rugvice.

Naime, gosti su na ovu utakmicu došli sa 8. mjesta sa 28 bodova, samo bod više od 10. Tondacha, koji je tako pobjedom mogao i preskočiti svojeg današnjeg protivnika. Stvari su odlično krenule za domaćine već u 10. minuti, kada je Bobinec sa 25 metara iz slobodnjaka, uz lošu reakciju golmana Vidovića zabio za 1:0.

Tim se rezultatom otišlo na odmor. U nastavku, u 66. minuti, nakon što je lopta kružila oko gola gostiju, opet Bobinec, ovaj puta iz igre sa 20 metara pogađa za 2:0, a već u 67. minuti nova loša reakcija obrane gostiju, koju koristi Pasariček i izlazi sam pred Vidovića i pogađa za 3:0. Ovom pobjedom Tondach je na ljestvici preskočio Rugvicu.