Zadar u posljednjih šest minuta slomio otpor Zaboka

Zabok je odigrao hrabru utakmicu na Višnjiku, ali nažalost to nije bilo dovoljno da se iznenadi lidera FAVBET Premijer lige. Domaći su dobili utakmicu s četrnaest koševa razlike (88:74).

Utakmica je bila ravnopravna do 34. minute kada je na semaforu nakon trice Rebića stajalo 67:67. Nakon toga Zadrani predvođeni raspoloženim Lakićem u nešto više od minutu rade seriju od 10:0 (77:67) i tu je pitanje pobjednika riješeno.

Zabok je odlično otvorio serijom 0:5, Zadrani odgovorili serijom od 6:0 i prešli od prvo vodstvo (6:5). Nakon prve četvrtine na semaforu je stajalo 24:24. U 16. minuti domaći preko Vujačić dolaze do +7 (42:35), no Zabok se vrlo brzo konsolidirao i Savić je uz ubačaj i dodatno slobodno bacanje vratio stvari na početak (44:44) u 18. minuti utakmice, a na „veliki odmor“ domaći su prenjeli samo dva koša viška (51:49). Odlično je funkcinorala trica Zaboku u prvom dijelu (7/12). Lakić je kod domaćih do poluvremena ubacio 16, a Mazalin 14 koševa, kod Zaboka Neal i Savić po 10 koševa.

I u nastavak su gosti krenuli serijom od 5:0 i u 22. minuti poveli poslije trice Savića (51:54). Zadrani su prešli u vodstvo, ali nikako se nisu mogli odlijepiti na više od tri koša viška, a u zadnjih deset minuta ušlo se rezultatom 65:62. Kao što smo u uvodu naznačili Zabok se dobro držao do 34. minute kada je Rebić tricom vratio stvari na početak (67:67), no serijom od 10:0 (77:67) domaći su riješili pitanje pobjednika. Na kraju Zadar-Zabok 88:74.

Zadrane je u pobjedi s 26 koševa i 4 skoka predvodio Arijan Lakić, a odličan učinak imao je Lovro Mazalin koji je upisao 20 koševa, 8 skokova i 5 asistencija. Patrik Jambrović zaustavio se na 12 koševa i 6 asistencija. Kod Zaboka po 14 koševa postigli su Nickolas Neal, Emil Savić i povratnik nakon ozljede Bruno Rebić, s time da je Neal upisao i 7 asistencija. Antonio Sikrić upisao je 13 koševa uz 6 skokova, a Dino Cinac je utakmicu završio na 12 koševa i 7 skokova uz 3 asistencije.

ZADAR - ZABOK  (24:24, 27:25, 14:13,

ZADAR: Davis 8, Klarica 3 (1-2), Vujačić 3 (1-2), Mazalin 20 (4-5), Lakić 26 (4-5), Mekić 7, Jambrović 12 (2-2), Drežnjak 9 (3-4), Grbić, Božić, Ramljak. TRENER: Danijel Jusup

ZABOK: Sikirić 13 (3-4), Tomušić, Neal 14 (1-1), Cinac 12 (6-10), Tomić, Šustić 4 (2-2), Savić 14 (3-4), Črnjević, Rebić 14 (2-3), Cvitanović, Buljević 3. TRENER: Ivan Tomas