NK Rudar iz Dubrave Zabočke startao visokim porazom

Nakon odličnih partija u pripremnom roku Rudar DZ išao je pun nade prema Španskom, no domaćin se pokazao boljom momčadi i na kraju slavio s visokih 4:1. Počelo je s dva propuštena "zicera" Pešeca u 20. i 25. minuti, a kazna za propuste stigla je već u 31. minuti. Surjan je u solo-prodoru prošao čak trojicu igrača gostiju i onda precizno pogodio za 1:0. Samo sedam minuta kasnije isti se je igrač našao sam na 16 metara udaljenosti od Gele i zabio svoj drugi pogodak za 2:0.

U 54. minuti u kaznenom prostoru domaćih srušen je Mutak, a sudac Šalković opravdano dosuđuje kazneni udarac. Loptu uzima Vincelj, ali umjesto mreže zatresla se greda i gosti nisu uspjeli smanjiti rezultat. Nakon pogreške Cujzeka u 79. minuti Lojber je sam krenuo prema vratima Rudara DZ i rutinirano pogodio za 3:0. U prvoj minuti sudačke nadoknade Pešec je oštro opalio, a lopta se od bloka odbila u domaću mrežu za 3:1. Tek što se krenulo s centra nakon ubačaja s lijeve strane Jurišić iz neposredne blizine postavlja konačnih 4:1.

ŠPANSKO - RUDAR DZ 4:1 (2:0)

ZAGREB: igralište Špansko, GLEDATELJA: 50, SUCI: Šalković, Petriško i Cindrić.

STRIJELCI: 1:0 Surjan 31', 2:0 Surjan 38', 3:0 Lojber 79', 3:1 Pešec 90'+1, 4:1 Jurišić 90'+2.

ŠPANSKO: Gašparić, Juroš, Letnar (66' Jurišić), Sabljić (66' Taritaš), Lojber, Althaller, Sekulić (82' Gorski), Surjan (66' Vidović), Ivezić, Drenški (88' Cvitanović), Manzin. TRENER: Dražen Bobinec

RUDAR DZ: Gelo, Michel, Mutak, Vincelj, Pešec, Cujzek, Čopec, Svetec (46' Martinić), Benković (46' Topolovec), Tumpić (53' Tisanić), Abraham. TRENER: Tomica Vincelj