Prethodni članak
Sljedeći članak

Predstavnici veleposlanstava 11 država u brestovečkoj osnovnoj školi razmjenjivali iskustva o očuvanju okoliša

U Brestovcu Orehovičkom održan 1. Susret dobre volje


Jučer je, povodom obilježavanja Međunarodnog dana volontera u Osnovnoj školi Sjepana Radića u Brestovcu Orehovičkom održan prvi Susret dobre volje. Međunarodni skup okupio je predstavnike 11 veleposlanstava akreditiranih u Hrvatskoj koji su brestovečkim osnovcima predstavilisvoje zemlje i vlastita iskustva u brizi za očuvanje okoliša i održivi razvoj.Svoja iskustva u odgoju i obrazovanju djece i mladih u promicanju brige za budućnost planeta Zemlje malim Zagorcima predstavili su predstavnici  Austrije, Brazila, Indije, Indonezije, Irske, Kazahstana, Norveške, Poljske, Portugala, Slovenije i Švedske.

Okupljene predstavnike veleposlanstava, učitelje i učenike pozdravili su zamjenica župana KZŽ Jasna Petek, Branka Roesler predstavnica PricewaterhouseCoopers Hrvatska te ravnatelj škole Zdenko Kobeščak.

– Okupili smo predstavnike Veleposlanstava 11 zemalja akreditiranih u Hrvatskoj koji su nam govorili o svojim primjerima dobre prakse i dali nam dobre ideje da mi svi zajedno, bez granica, učinimo nešto za dobrobit Zemlje. Klimatske promjene su toliko uzele maha da je naša okolina na granici održivosti, zato smo danas mogli čuti i neke ideje o održivom razvoju, usmjerene na naše učenike. Ako nas granice razdvajaju, onda nas priroda spaja. Budućnost je na našim učenicima – rekao je Zdenko Kobeščak, ravnatelj škole domaćina.

„U Indiji podučavamo stoljećima kako treba čuvati prirodu“

Predstavnica Veleposlanstva Slovenije, ministrica savjetnica Jožica Bračun Bokor podijelila je slovenska iskustva. –Razmijenili smo iskustva iz desetak država i pokazali učenicima što još mogu naučiti o očuvanju okoliša. U Sloveniji provodimo puno projekata na području ekologije; kako reciklirati, kako živjeti u skladu s prirodom i htjela bih da ta iskustva mogu koristiti i drugi. Mislim da je ovaj skup bio koristan i za učenike i za diplomate koji su bili ovdje – rekla je predstavnica Slovenije.

Indijac Pradeep Urs,  učitelj indijske kulture  i učitelj joge također je pun pozitivnih dojmova iz Zagorja.

– U Indiji podučavamo stoljećima kako treba čuvati prirodu, pa mi je drago što dio tog iskustva mogu podijeliti ovdje. Posebno mi je drago da je ovakav skup organiziran na razini osnovne škole, gdje su i učenici imali prilike čuti iskustava diplomata iz mnogo različitih zemalja. U Indiji provodimo programe kulturne razmjene, pa bih volio da i djeca iz Zagorja mogu posjetiti Indiju i obrnuto – pozvao je na daljnju suradnju predstavnik Indije.

Kobeščak: „Želimo našim učenicima ponuditi šire vidike od onog klasičnog udžbeničkog znanja“

– Drago mi je da je naša škola bila domaćin ovog jedinstvenog, reprezentativnog i vrlo važnog skupa. Skup je odlična nadogradnja na aktivnosti koje već provodimo u Brestovcu. Zadnjih godinu i pol provodimo projekt „Moj okoliš, moja budućnost“, a također i kao škola uključena u eksperimentalno provođenje kurikuluma želimo našim učenicima ponuditi šire vidike od onog klasičnog udžbeničkog znanja – rekao je Zdenko Kobeščak, ravnatelj škole domaćina.

1. Susret dobre volje održan je u okviru  obilježavanja Međunarodnog dana volontera te projekta Osnovne škole Stjepana Radića Brestovec Orehovički "5 do 12 je: povežimo srca i prigrlimo zemlju."

Još članaka iz "Vijesti"

Facebook

Zbog dvije prometne nesreće na čvoru Ivanja Reka iz smjera Slavonske avenije kod odvajanja za Varaždin te u smjeru istoka, savjetujemo vozačima da voze opreznije.  Prometna nesreća na autocesti A1 između odmorišta BRLOŠKA DUBRAVA i čvora ...

 
iz valute
u valutu

Tečajna lista služi isključivo u informativne svrhe i podliježe promjeni bez prethodne najave. Zagorje.com ne može jamčiti točnost tečajne liste koju koristi konverter. Prije provođenja stvarnih transakcija potrebno je provjeriti trenutni tečaj kod službene ustanove. Tečajna lista dohvaćena je prema online podacima Hrvatske narodne banke.

mojtv.hr - kompletan tv program