Četiri plivačka zlata Saše Kužnara

Autor: Tomislav Benčić
Prošlog vikenda je u slovenskom mjestu Ravne na Koroškem održan međunarodni plivački miting

Prošlog vikenda je u slovenskom mjestu Ravne na Koroškem održan međunarodni plivački miting «Ravne 2005» na kojemu su uz brojne takmičare iz Njemačke, Austrije, Mađarske, Bosne i Hercegovine, Slovenije i Hrvatske nastupili i plivači Olimpa. Najuspješniji Olimpovac na ovom takmičenju bio je Saša Kužnar u kategoriji mlađih juniora koji je osvojio 4 zlatne medalje. Trener Androić je vrlo zadovoljan nastupom svojih plivača, naročito kad se uzme u obzir činjenica da su s početkom godine iz kategorije mlađih juniora u juniorsku kategoriju prešli Zvonimir Androić, Saša Oroz, Matija Piljek, Hrvoje Horvat i Tibor Čandrlić.

Osim 4 zlata (100m leptir, 100m slobodno, 200m leptir i 200m slobodno) Saša Kužnar osvojio je i 5. mjesto na 50 m slobodno, te isto tako 5. mjesto na 50 m leptir. Medaljama se okitio i Robert Huško i to srebrnim na 200m prsno, 100m prsno i 100m slobodno. Osim medalja Robert je natupio i u utrkama na 200m mješovito 4., 50m prsno 5. i na 100m mješovito 5. Srebrom se okitio i Matija Piljek na 50m slobodno i to u apsolutnoj kategoriji.

Na 200m slobodno Matija je doplivao do bronce. Na 50m leptir bio je 13., 100m mješovito 9.,100m slobodno 4., te na 200m mješovito 4. Niti s ovog natjecanja se Zvonimir Androić nije vratio bez medalja. Osvojio je bronce na 200m leđno i na 200m mješovito. U ostalim utrkama postigao je sljedeće rezultate: 50m delfin 7., 50m leđno 5. te na 100m leđno 4. S medaljama se vratio i Saša Oroz i to brončanim na 50 i 100 metara prsno. Na 200m prsno bio je 4, 100m mješovito 6., 100m slobodno 7. i 100m leđno 6.

Vrlo zapažen nastup imao je i Goran Koprivnjak osvojivši broncu na 100m prsno, te 4. mjesto na 50m slobodno. Na 200m slobodno Goran je plivao van kategorije i bio 2. Na 100m slobodno bio je 5., a na 200m prsno 2., ali van kategorije. Prvo mjesto osvojila je i Lorena Rukav na 200m slobodno, ali također van kategorije. Osim u toj disciplini Lorena je nastupila i na 50m slobodno osvojivši 11. mjesto i na 50m leptir 7. Od cura, nastupila je i Mirta Škof koja je na 100m slobodno bila 22., te na 50m slobodno 20. dok je najbolji plasman ostvarila na 200m slobodno 8. U Ravnem su još nastupili i Vlado Huško, Hrvoje Horvat i Tibor Čandrlić.

Prije nastupa na državnom prvenstvu krajem veljače, Olimpovci će nastupiti 23. i 24. siječnja u njemačkom gradu Bad Reichenhallu na tamošnjem takmičenju