Zabok bolji od Škrljeva

Košarkaši Zabok sasvim su zasluženo došli do svoje trinaeste ovosezonske pobjede. U Gradskoj sportskoj dvorani u 27. kolu FAVBET Premijer lige savladano je DepoLink Škrljevo rezultatom 89:76. Gosti su se solidno držali 32. minute, a onda su totalno pali i Zabok je dobrom obranom i nekim laganim koševima na kraju stigao do uvjerljive pobjede.

Nakon uvodnog vodstava gostiju od 4:5, Zabok radi seriju od 6:0 (10:5) i već u 3. minuti tjera Dželaliju na prvu minutu odmora. Gosti su u tom trenutku već izašli iz bonusa. Gosti su neko vrijeme održavali razmak, a onda je minutu prije kraja Sirkić iz kontre položio za +8 (23:15) i natjerao Dželaliju na već drugu minutu odmora. Nakon prvih deset minuta na semaforu je stjaalo 23:17, Cinac je na kontu već imao 12, a Whitney na drugoj strani 9 koševa.

Škrljevo bolje ulazi u nastavak i košem Hollowela u 14. minuti stiže do izjednačenja (27:27). Zabok se brzo pribrao, a minutu prije kraja tricama Sikirića i Savića došao je do prvog dvoznamenkastog vodstva (47:36). No gosti rade seriju od 5:0 pa se na „veliki odmor“ odlazi rezultatom 47:41.

Nastavak Zabok otvara ubačajem Savića za +8 (49:41), no gosti preko Whitneya i Svobode u kratkom roku radu seriju od 9:0 i prelaze u vodstvo (49:50). Na seriju Škrljeva Zabok odgorvara serijom od 7:0 i u 25. minuti rezultat je 56:50, da bi u zadnjih 10 minuta igre Zabok ušao s dvoznamenkastim vodstvom.

Početkom zadnjeg dijela utakmice „eksplodirali“ su Cinac i Neal, Zabok je od 33. do 37. minute napravio seriju od 11:0 i otišao na nedostižnihi 87:68. U završnici su gosti uspjeli malo smanjiti tu prednost do konačnih 89:76.

Zabok je s double-double učinkom od 28 koševa i 12 skokova predvodio Dino Cinac. Odličnu šutersku večer imao je kapetan Črnjević koji je upisao 17 koševa (70% šuta), a Nickolas Neal utakmicu je završio na 15 koševa i 7 asistencija. Kod gostiju Khalil Whitney upisao je 18 koševa uz 6 skokova, Noa Svoboda postigao je 15 koševa uz 5 skokova i 4 asistencije, a Vigo Bart 14 koševa uz 5 skokova.

U poluvremenu utakmice atraktivnu prezentaciju kicboxinga imali su članovi KBK Ninja Zabok.

ZABOK – ŠKRLJEVO 69:76 (23:17, 24:24, 25:21, 17:14)

ZABOK: Gradska sportska dvorana, GLEDATELJA: 400, SUCI: Vovk, Peić i Katić.

ZABOK: Sikirić 11, Neal 15 (3-4), Cinac 28 (8-10), Tomić, Šustić, Savić 10 (3-3), Črnjević 17 (3-3), Rebić 2, Borovčak, Cvitanović 4, Kosi 2, Buljević. TRENER: Ivan Tomas

DEPOLINK ŠKRLJEVO: Whitney 20 (6-7), Bart 14, Krajina 4, Gulin 2, Šljivarić, Svoboda 15 (2-3), Salopek, Šarić 8, Ćošić (0-2), Hollowel 5, Stanojević 8 (1-2). TRENER: Edi Dželalija