Vrlo dobri rezultati streljača i streljačica SD Veliko Trgovišće na jakom međunarodnom natjecanju

Trzin Walther cup 2019.

• Ekipa SD Veliko Trgovišće - Marta Kolarić, Iva Hršak, Petra Hršak i Marija Žlender

Strelska zveza Slovenije i SD Trzin organizirali su prvo ovogodišnje streljačko natjecanje na kojem su nastupili i zagorski strijelci. Streljačice i strijelci SD Veliko Trgovišće nastupili su na ovom vrlo jakom međunarodnom natjecanju i ostvarili vrlo dobre rezultate. U kvalifikacijama discipline zračna puška Martin Oborovečki je osvojio deveto mjesto i od nastupa u finalu ga je dijelilo 0,2 kruga, s obzirom da je Martin pogodio 616,0 krugova, a slovenac Petelinek 616,1.

Kod žena je Iva Hršak u kvalifikacijama osvojila 8. mjesto i izborila nastup u finalu gdje je na kraju završila kao sedma. Uz Ivu još su nastupile Petra Hršak i Marta Kolarić. Ekipno je ženska ekipa SD Veliko Trgovišće osvojila izvrsno drugo mjesto s 1809,4 krugova (Iva Hršak 612,0, Petra Hršak 605,8 i Marta Kolarić 591,6).

U disciplini zračni pištolj nastupila je Mihaela Oborovečki. U kvalifikacijama je pogodila 537 krugova i osvojila 8. mjesto i nastup u finalu. U finalu je došla do sedmog mjesta.