Velika pobjeda Zaboka u gostima kod Dinama

Emil Savić

Košarkaši Zaboka ostvarili su veliku pobjedu u gostima kod Dinama. Krajnji rezultat bio je 79:84, no imali su Zabočani i na ulasku u zadnjih deset minuta i 18 koševa razlike. Na kraju su si malo zakomplicirali život, ali ipak su pronašli snage i koncentracije da izbore veliku, važnu i zasluženu pobjedu protiv kluba koji je trenutno četvrti po vrijednosti u Hrvatskoj, odmah nakon Zadra, Cibone i Splita.

Prva četvrtina protekla je uglavnom  u izjednačenoj igri. Doduše domaći su otvorili s 5:0 nakon trice i dvice Vučića, no prvo je Savić pokrenuo redove Zaboka, a kada se pridružio i Cinac u 18. minuti na semaforu je stajalo 10:14. U samoj završnici prve četvrtine tricama Novačića i Vučića domaći su uhvatili priključak i prva četvrtina završila je rezultatom 16:16.

Druga četvrtina bila je izjednačena sve do minutu i dvadeset sekundi prije kraja, a onda je odlično Savić sam napravio seriju od 8:0 i na „veliki odmor“ otišlo se rezultatom 32:40.

Očekivao se pritisak Dinam na početku nastavka, ali Zabok je odlično ušao i u treću četvrtinu. Na ulasku je Savić položio za prvo dvoznamenkasto vodstvo (32:42). Dinamo je na ulasku u 27. minutu uspio preko Garafolića spustiti na -7 (44:51), no završnica treće četvrtine u potpunosti pripada gostima. Razigrao se Neal, a deset sekundi prije kraja treće četvrtine važnu tricu pogodio je Savić, pa je Zabok u zadnjh deset minuta ušao s čak 16 koševa viška (48:64).

Još je to bolje izgledalo na ulasku treću četvrtinu kada Neal pogađa tricu za velikih +19 (48:67). No Dinamo je prekvalitetna momčad da dopusti protivniku da lako dođe do pobjede. Zabok je do 35. minute imao +11 (59:70), a onda su domaći snažno pritisnuli u obrani. Vučić je odlično dirigirao igrom domaćih, Novačić ubacio dvije trice, Zabok je pak izgubio nekoliko lopti, a samo 39 sekundi prije kraja utakmice Garafolić pogađa jedno slobodno bacanje za 75:78. Nazirala se drama, ali odgovornost je preuzeo Neal i s linije slobodnih bacanja doveo Zabok do zaslužene pobjede od pet koševa viška (79:84).

U velikoj pobjedi Zabočane je s 23 koša i 3 skoka predvodio Emil Savić, Nickolas Neal upisao je 21 koš i 5 asistencija, Dino Cinac imao je double-double učinak od 16 koševa, 10 skokova čemu je pridužio i 4 asistencije, dok je Antonio Sikrić ubilježio 14 koševa i 6 skokova.

Kod domaćih Ivan Novačić upisao je 22 koša i 6 skokova, a Ivan Vučić 19 koševa, 11 skokova i 4 asistencije.

DINAMO-ZAGREB -ZABOK 79:84 (16:16,16:24, 16:24, 31:20)

ZAGREB: KC Dražen Petrović, GLEDATELJA: 100, SUCI: Jurčević, Mjeda i Miletić

DINAMO-ZAGREB: Garafolić 13 (4-8), Rukavina, Nakić-Vojnović, Majić 9 (2-2), Pavlic, Mikšić 4 (1-2) Novačić 22 (2-4), Brzoja 3 (1-2), Vrgoč 2, Vučić 19 (2-2), Kraljević 7 (1-2), Dugandžić. TRENER: Josip Sesar

ZABOK: Sikrić 14 (3-3), Neal 21 (4-4), Damjanić, Cinac 16 (5-5), Tomić, Šustić, Antonić, Savić 23 (6-6), Črnjević, Rebić 3, Cvitanović 3 (3-4), Buljević 4 (2-2). TRENER: Ivan Tomas