VEĆ VIĐENO: Ovako su danas odigrali nogometaši Rudara DZ i Ilovca

4. NL – središte skupina A: 28. kolo: Ilovac – Rudar Dubrava Zabočka 2:1

• SPORT 9.4_NOGOMET 4. NL SREDIŠTE SKUPINA A MINIMALNA ALI VRIJEDNA POBJEDA Nikola Mutak .JPG

Nikola Mutak

U 28. kolu 4. NL središte skupina A, Rudar DZ je gostovao kod Ilovca. Slavili su domaćini, iako ne terenu nisu izgledali kao bolji takmac, a opasni su bili jedio iz prekida. No, Rudaru se dogodilo ono što se već puno puta ove sezone dogodilo, a to je da vlastitim greškama 'uprska' priliku za boljim rezultatom. A gledano iz kuta Rudara nije moglo krenuti bolje. Nakon jedne odlične dubinske lopte na Nikolu Mutaka, domaći stoper nije ništa mogao nego srušiti ga s leđa i to je kazneni udarac za goste, koji u 12. minuti u 0:1 pretvara upravo Mutak. No, već u 19. minuti rezultat je poravnana i to nakon grešaka gostujućih igrača-. Inače odličan stoper Michael Njoh loše je reagirao ja jednu loptu, nije očistio na vrijeme, a na kraju se odlučio i na povratnu loptu golmanu. No, Fran Gelo je krenuo u suprotnom smjeru od lopte, koju je, a gotovo ni kriv ni dužan dobio Luka Valentić, kojemu nije bilo teško pogoditi za 1:1. Do odmora opet je Rudar taj koji bolje izgleda, no ne stvara puno prilika. Ipak, u završnici gosti se raduju golu, ali ne dugo. Nakon reakcije domaćeg golmana Luke Bogovića, Karlo Tisanić je pucao dva puta, lopta se svaki puta odbila, drugi puta na nogu Mutaku, koji ju šalje u mrežu. Suci prvo pokazuju na centar, ali se onda ipak konzultiraju (pomoćni i glavni) i u nekom svom ''VAR'' sjećanju ipak zaključuju da je u nekom trenutku bilo zaleđe i gol poništavaju, uz nevjericu na klupi gostiju. Imao je Rudar jednu priliku i na samom kraju prvog poluvremena, ali i ona je ostala neiskorištena. U nastavku, u 56. minuti pada odluka. Domaćini su imali korner, lopta je preletjela veliki boj igrača u kaznenom prostoru i stigla do Ivana Poljanice, koji sa 5-6 metara glavom pogađa za 2:1. Iako se Rudar pokušao vratiti u utakmicu, nije imao konkretnih prigoda, osim jedne, kada je nakon greške Bogovića, Tisanić uzeo loptu, ali je malo zakasnio sa dodavanjem za Mutaka, pa je i ta prilika propala. Ovom pobjedom Ilovac je na desetom mjestu preskočio Rudar, koji je sada 11., a u 29. kolu dočekuje Blato.

4. NL – središte, skupina A, 28. kolo

ILOVAC – RUDAR DZ 2:1 (1:1)

SUCI: Šandrk, Šimić, Rosandić;  GLEDATELJA: 70

STRIJELCI: 0:1 Mutak 12',  1:1 Valentić 19', 2:1 Poljanica 56'

ILOVAC: Bogović, Vratarić, Mance (69' Capan), Poljanica, Kladušan (90+1' Prežgaj), Valentić (90+1' Vrbetić), Stepinac, Kusanić, Draganjac, Rehorić, Jurčić (81' Protulipac); trener: Marko Poljak

RUDAR DZ: Gelo, Njoh, Papak, Čopec (22' Martinić), Mutak, Vincelj, Batinić, Tomek, Tumpić (85' Tuđa), Tisanić, Rebernjak (60' Benković); trener: Tomica Vincelj