Važna pobjeda košarkaša Zaboka u Sinju

Antono Sikirić

Zabok je sasvim zasluženo došao do uvjerljive i važne pobjede u Sinju protiv domaćeg Alkara od 15 koševa razlike (80:95).

Od početka se Zabok nametnuo kao bolja momčad.Posebno je raspoložen bio Neal koji je sredinom sedme minute položio za prvo dvoznamenkasto vodstvo Zaboka (6:17). Ponajviše zahvaljujući Blatančiću domaći su nakon prvih deset minuta imali minus od samo pet koševa razlike (16:21).

U 14. minuti Neal je položio za +8 (21:29) Zaboka, no na „veliki odmor“ Zabok je prenio samo dva koša (37:39), za što je u redovima domaćih najzaslužniji bio serijom koševa Mirko Jukić.

Domaći su držali priključak sve do 25. minute, a onda su Črnjević i Cvitanović povukli Zabok do novog dvoznamenkastog vodstva (47:58) u 27. minuti utakmice, da bi se u zadnjih deset minuta ušlo rezultatom 60:68.

Sinjani su tricom Matuline uspjeli doći do -3 (68:71) u 33. minuti utakmice, a onda su stali. Tricom Savića Zabok u 36. minuti dolazi do +10 (71:81) i domaći više nisu imali snage za povratak. Petnaest sekundi prije kraja utakmice Tomić zakucava za najvećih +17 (78:95), da bi Blatančić postavio konačnih 80:95.

Zabok je se 20 koševa 7 skokova i 4 asistencije predvodio Nickolas Neal, Bruno Rebić upisao je 15 koševa 4 skoka i 6 asistencija, Antonio Sikrić zaustavio se na 13, a Dino Cinac i Emil Savić na 12 koševa. Sjajan učinak od 12 asistencija čemu je pridružio 7 koševa i 8 skokova imao je kapetan Antonio Črnjević. Domaće je s 20 koševa i 5 asistencija predvodio Mirko Jukić, dok je Andrija Blatančić postigao 19 koševa uz 8 skokova i 6 asistencija.

ALKAR – ZABOK 80:95 (16:21, 21:18, 23:29, 20:27)

ALKAR: Alok 2, Anderson 2 (2-2), Blatančić 19 (2-4), Pavela, Nazor 3, Matulina 15 (1-2), Boban 11, Maričinković 5 (2-2), Tomašević, Vučić 3 (1-3), Jukić 20 (4-6). TRENER: Dino Erceg

ZABOK: Sikirić 13 (1-2), Neal 20 (7-8), Cinac 12 (1-1), Tomić 6, Šustić, Antonić, Savić 12 (1-2), Črnjević 7 (1-2), Rebić 15 (2-2), Cvitanović 5, Buljević 5. TRENER: Ivan Tomas