Straža pala u završnici

4. NL – središte skupina A: 22. kolo: Prečko – Straža 2:0

U 22. kolu 4. NL središte Skupina A Straža je gostovala kod Prečkog. Nakon nove propuštene prilike za pobjedu, kolo prije, kada je prokockala 2:0 protiv Poleta (SK); Straža je već u petak imala teško gostovanje kod Prečkog. Na utakmicu u Prečko Straža je otišla bez četiri kartonirana igrača, međutim zamalo je uzela bod dobrom domaćinu. Utakmicu bolje otvara domaća momčad koja ima posjed lopte, brzim kratkim proigravanjima pokušava pribiti gostujuću obranu međutim bez neke izgledne prilike, jer igrači jako dobro stoje u defenzivnom bloku i svaku polupriliku uspješno otklanjaju. Jedna i druga momčad imaju po nekoliko kornera i ubacivanja sa strane međutim bez neke konkretne šanse. Jako siromašno prvo poluvrijeme. Drugo poluvrijeme smo se nadali da će biti nešto bolje i sadržajnije međutim bila je blijeda kopija prvog poluvremena. U ovoj utakmici možemo samo spomenuti golove i slabog glavnog suca utakmice. Igrala se 81. minuta susreta kada iz jednog kornera igrači Straže izbijaju loptu na rub kaznenog prostora, igrač Prečkog puca međutim lopta je opet blokirana na nekih sedam metara i tu se odbija od jednog do drugog igrača da bi naposljetku došla do Patrika Stanišaka koji puca sa nekih desetak metara pogađa jednog gostujućeg igrača i odbija se u mrežu. Prečko zasluženo vodi sa 1:0. Nakon toga Straža pokušava sa dugim loptama što prije doći do gola Prečkog ali svaka lopta je izbijena. Igrala se završnica, kada glavni sudac utakmice Luka Abaz dosuđuje kazneni udarac za Prečko. Igrač Prečkog u šesnaestercu Straže na nekih devet metara od gola izlazi prema šesnaestercu dalje od gola i bez da je pao ili da je odgurnut sudac svira kazneni udarac uz objašnjenje da ga je igrač Straže povlačio za dres. Gosti su u šoku i smatraju da od penala nema ni 'p', a čak su i domaći izgledali iznenađeni. No promjene nije bilo i Sergej Baltić u 88. minuti postavlja konačnih 2:0. U 23. kolu Straža dočekuje Odru.