Sjajni Zabok ''pokorio'' Baldekin i sve je bliži potvrdi šestog mjesta

• Bruno Rebić.JPG

Bruno Rebić

I više nego zasluženo sjajni Zabok dobio je Šibenku usred Baldekina s 14 koševa viška (72:86). Ovo je prva ovosezonska pobjeda Zaboka protiv Šibenke, pa su tako samo Zadar i Dubrava ostale momčadi koje igrači Ivana Tomasa nisu uspjeli pobijediti u tekućoj sezoni.

Domaći su imali samo jedno vodstvo od 7:6 u 4. minuti, sve je ostalo bilo na strani Zaboka. Već nakon prve četvrtine Zabok je na kontu imao devet koševa viška (14:23), a iznimno je raspoložen bio Rebić koji je zabio sedam koševa u završnici prve četvrtine.

Drugu četvrtinu Zabok otvara serijom od 6:0 i u 13. minuti odlazi na +15 (14:29), a nakon ubačaja Neala s linije slobodnih bacanja u 15. minuti gosti imaju 17 koševa viška (18:35). Domaći su se preko Starovlaha uspjeli spustiti na -7 (34:41), no prije odlaska na „veliki odmor“ Buljević postiže tricu za dvoznamenkasto vodstvo (34:44) Zaboka.

U 23. minuti nakon ubačaja Savića Zabok ima +16 (37:53). Skorić je najzaslužniji što su se domaći u 26. minuti spustili na -8 (49:57), da bi Buljević ponovno tricom u samoj završnici priskrbio Zabok velikih 14 koševa razlike (55:69) pred zadnju četvrtinu.

Šibenka se još samo jednom poslije trice Paića u 36. minuti uspjela spustiti ispod deset koševa razlike (66:74), no odmah mu je u idućem napadu na isti način odgovorio Savić (66:77). U samoj završnici razigrao se Neal i Zabok na ulasku u zadnju minutu ima velikih +16 (70:86), da bi konačnih 72:86 postavio mladi Škugor.

S 21 košem i 5 asistencija Zabok je predvodio Nickolas Neal. Emil Savić upisao je 18 koševa 3 skoka i 4 asistencije, a Bruno Rebić 14 koševa, 4 skoka i 7 asistencija. U redovima domaćih najbolji je bio Luka Skorić s 25 koševa, 8 skokova i 3 asistencije.

Zaboku je ovo šesnaest pobjeda ove sezone i dva kola prije kraja čvrsto drži šestu poziciju. Pobjeda protiv Šibenke najbolja je pozivnica za nedjeljni ogled protiv Dubrovnika u Gradskoj sportskoj dvorani koji će se odigrati u 19 sati. Upiše li Zabok pobjedu u ovoj utakmici šesto mjesto mu je zagarantirano.

ŠIBENKA – ZABOK 72:86 (14:23, 20:21, 21:25, 17:17)

ŠIBENIK: SD Baldekin, GLEDATELJA:  500, SUCI: Jurčević, Bajramović i Vukušić.

ŠIBENKA: Skorić 25 (6-6), Pleadin 3 (1-2), Myles 5 (1-2), Foreman 13, Babić 9 (3-4), Topolović, Starovlah 4, Perković 3, Šarić, Škugor 2, Brajković, Paić 8 (0-2). TRENER: Petar Maleš

ZABOK: Sikirić 5, Neal 21 (7-8), Cinac 7 (1-2), Tomić, Šustić, Antonić, Savić 18 (1-2), Črnjević 9 (1-2), Rebić 14 (2-2), Cvitanović 2, Kosi 1 (1-2), Buljević 9. TRENER: Ivan Tomas