Prvi gostujući bod Jesenja

10. kolo I. Hrvatske malonogometne lige, Uspinjača Gimka – JESENJE 2:2

Nakon tri domaća boda iz tri remija, Jesenje je došlo i do prvog gostujućeg boda i to nakon remiji u Kutiji šibica protiv momčadi Uspinjača Gimka (2:2). Jesenje je bilo u najmanju ruku ravnopravan, a mogli bismo reći čak i bolji protivnik, pa ni da su „zeleni“ kući vratili s prvom prvoligaškom pobjedom, ne bi bilo nezasluženo.

Poveli su domaći već u 3. minuti preko Duvančića, dok se Jesenje još privikavalo na gumenu podlogu. No, malo pomalo gosti su postojali bolja momčad, no nisu to kapitalizirali do odmora. No početkom nastavka, točnije u 23. minuti stvari na početak vraća Vincelj pogotkom za 1:1. U jeku napada Jesenje gosti istrčavaju kontru u 34. minuti, pa je Švaljek prisiljen faulirati Mataju, za što je dobio crveni karton, a domaći igrača više. Tu su priliku i iskoristili i preko Totha ponovno došli u vodstvo (2:1). Ipak gosti su uspijevaju izjednačiti nešto više od minutu prije kraja. Cvilko je pronašao Rumbaka, koji oštro puca, a lopta se od Duvančića odbija u mrežu Pavlića za 2:2. Mnogi su uvjernja da je taj pogodak trebalo pripisati Rumbaku. Sedam sekundi prije kraja gosti su mogli i do sva tri boda, no Duvančić je uspio ući u šut Rumbaku i spriječiti pogodak za prvu pobjedu Jesenja.

U petak protiv Splita

U posljednjem kolu jesenskog dijela prvenstva Jesenje u petak u 20 sati na svom domaćem parketu u Krapini dočekuju osmoplasiranu momčad Splita, koja je u ovom kolu sa čak 3:0 bila bolja od Vrgorca. No isto tako iz dana u dan vidljiv je napredak u igri Jesenja, za koji je ponajviše zaslužan trener Grdović, a i Jesenje je od ovog tjedna jače za Majcenića i Hanžića.

- Split je odlična momčad predvođena reprezentativnim vratarom Žarkom Luketinom i sjajnim individualcem Antonio Sekulićem. Čeka nas teška, tvrda utakmica i nadam se konačno naša prva pobjeda. Jači smo za Majcenića i Hanžića, a istovremeno se nadam da će Švaljek dobiti samo jednu utakmicu zabrane igranje zbog crvenog kartona i da će ju odraditi u srijedu u kupu, kako bi bio spreman za Split. Pozivam našu vjernu publiku da nas bodri u što većem broju, riječi su kapetana Jesenja, Renata Rumbaka.

USPINJAČA GIMKA – JESENJE 2:2 (1:0)

ZAGREB: dvorana „Kutija šibica“, GLEDATELJA: 100, SUCI: Katinić (S. Brod), Ličinić (Orahovica).

STRIJELCI: 1:0 Duvančić 3', 1:1 Vincelj 23', 2:1 Toth 34', 2:2 Duvančić 39' (ag).

USPINJAČA GIMKA: Pavalić, Gudasić, Mataja, Koturović, Duvančić, Jamičić (pv), Banek, Markić, Devčić, Toth, A. Jamičić, Papac, Čirjak. TRENER: Korab Morina

JESENJE: Končevski, Švaljek, Rumbak Vincelj, Majcenić, Malogorski (pv), Kovačec, Janžek, Artić, Cvilko, Strabić, Hanžić, Puljek. TRENER: Robert Grdović

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Uspinjača Gimka: 9 (4+5); Jesenje: 7 (3+4)

CRVENI KARTON: 34' Švaljek (nesmotren start u izlednoj poziciji za postizanje pogotka)

Ostali rezultati 10. kola:

Crnica – Brod 035 2:2

Novo Vrijeme – Universitas Split 1:0

Futsal Dinamo – Alumnus 5:2

Split – Vrgorac 3:0

Osijek Kelme – Square 3:2

Parovi 11. kola: JESENJE – Split (petak 14.12. u 20 sati), Square – Crnica, Brod 035 – Novo Vrijeme, Vrgorac – Osijek Kelme, Alumnus – Uspinjača Gimka, Universitas – Futsal Dinamo.

Povodom Dana državnosti zabrane za teretna motorna vozila najveće dopuštene mase iznad 7.5 tona bit će na pojedinim cestama u Istri i priobalju: -25.lipnja od 14 do 23 sata. Kolnici su mjestimice vlažni u Slavoniji. Na dijelu dionice A1, iz...