LJETNO PRVENSTVO HRVATSKE U PLIVANJU: Olimpu 20 medalja

Na bazenu Mladosti u Zagrebu od četvrtka do nedjelje održano je ljetno Prvenstvo Hrvatske u plivanju, na kojem je sudjelovalo i 11 plivača "Olimpa Termi Tuhelj" iz Tuheljskih Toplica.

Osvojili su ukupno 20 medalja, 6 zlatnih, 8 srebrnih i 6 brončanih, u svim dobnim kategorijama.

Medalje su osvajali Olimpov američki student Mihael Vukić, Jana Vranić, Suzana Ćorić, mlada plivačica koja živi u Švicarskoj i Karlo Iljaš. Ostali vrijedni rezultati su i čevrta, šesta i sedma mjesta Tese Novak, Filipa Husnjaka, Gorana Koprivnjaka, Nikoline Juričan u svojim kategorijama, te kadetskih ženskih štafeta 4 puta 100 i 4 puta 200 metara slobodno.

Najviše medalja Olimpovi plivači su osvojili u disciplinama 50, 100, 200 i 400 metara slobodno, te 50, 100 i 200 metara leptir. U ukupnom poretku klubova plivačice Olimpa su zauzele 15. mjesto od 26 klubova, a plivači 11. mjesto u konkurenciji 28 klubova.

Za plivače Olimpa sada slijedi jednomjesečna ljetna stanka.