U organizaciji MK Bedekovčina u Keblu održana utrka PH u moto disciplini Cross country

Povodom 20 obljetnice kluba MK Bedekovčina, Marinko Hranić i njegovi suradnici organizirali su u Keblu utrka PH u moto disciplini Cross country. Utrka je okupilo sedamdestak vozača koji su se natjecali na vrlo zahtjevnoj stazi punoj blata i vode. Dio staze išao je i kroz šumu, što nalažu pravila ove discipline.

U elitnoj Gold klasi s maksimalnih 50 bodova u obje utrke slavio je Matej Jaroš (MK Požega promet), drugi je bio Kristijan Jakopec (MCK Štefanac), a treći Marko Divjak (MK Azalea).

Pobjednik klase Silver, druge po vrijednosti, bio je Danijel Despić (MK MX Šipek) također s maksimalnih 50 bodova, drugi je bio Endi Krastić (MK Azalea), a treći Dario Matijašić (MK Bjelovar).

U klasi Bronze najbolji je s 47 bodova bio Dalibor Jakšić (MK MX Šipek), drugo mjesto osvojio je Tomislav Bermanec (MK MX Šipek), a treće Mihael Macan (MK Bjelovar).

Domaći as, Nikola Hranić (MK Bedekovčina), uvjerljivo je slavio kod juniora, ispred Patrika Vajdića (MK Azalea) i Dominika Horvata (Jaska).

Kod mlađih juniora najbolji je bio Matija Jajetić (MCK 97), drugo mjesto osvojio je Marko Uroić, a treće Jurica Prančić (oba MK MX ŠIpek).

Klasa amateri open bila je najbrojnija, a tu je pobjedu odnio Dario Ivanuš, ispred Maria Mikulčića i Zorana Skozrita.

U klasi amateri 250 najbolji je bio Ranko Kesić, drugo mjesto osvojio je Anđelko Vukić, a treće Mario Vertuš.

Kod veterana (40) prvi je bio Tomislav Ostoić (MK Azalea), drugi Vlatko Vurnek (MK MX Šipek), a treći Zoran Ivanović (EK Čakovec).

Klasa veterani (50) pripala je Renatu Mihalini (MCK Jaska), drugi je bio Ivica Uroić (MK MX Šipek), a treći Mario Oršolić (MK Bedekovčina).

Ekipno najbolji klub je MK MX Šipek sa 137 bodova, dok je MK Bedekovčina osvojila četvrto mjesto.