Dvije pobjede i tri remija

1. ŽNL – komentar 17. kola

Odigrano je 17. kolo 1. zagorske nogometne lige. Još u subotu otvorila su ga Radoboj i Oroslavje, dok su preostale utakmice odigrane danas, na Uskrsni ponedjeljak. Vodeći Klanjec slavio je kod Mladost MB sa 3:0. Domaćini su se držali u prvom poluvremenu, iako je i u tom dijelu Klanjec bio bolji, a u nastavku su stigli i golovi. Klanjec sada vodi sa 42 boda, čak 15 više od druge Pregrade, koja je u derbiju sa 1:0 pobijedila Oštrc. Gol je inače bio autogol Habajca. Pregrada je uz Klanjec jedina pobijedila u ovom kolu, a koliko je lider prvenstva ove sezone svoje za sebe govori podatak da Pregrada za njim zaostaje 15 bodova, a pred zadnjim na ljestvici ima prednost od 12 bodova. Oštrc je pao na treće mjesto sa 26 bodova, koliko ima i četvrti Inkop, koji je odigrao bez golova protiv Jedinstva. Stubica je kod Zagorca VT odigrala 2:2. Nakon što se na odmor otišlo bez golova, u nastavku su poveli domaćini, pa gosti u tri minute izjednačili, da bi ipak s bijele točke I. Kontrec zabio za bod svakome. Stubica drži peto mjesto sa 24 boda. Slijede Jedinstvo i Oroslavje sa po 21 bodom, pa Mladost MB sa 20. Na zadnja dva mjesta su Radoboj sa 16 i Zagorec VT sa 15 bodova. U 18. kolu, zadnjem u drugom od tri kruga natjecanja ove sezone vodeći Klanjec dočekat će Jedinstvo, a derbi kola igrat će Pregrada i Stubica. Oroslavje će biti domaćin Mladosti MB, Oštrc Radoboju, a Inkop će dočekati Zagorec VT. Sve utakmice se igraju u nedjelju 7. travnja u 16.30 sati.

1. zagorska nogometna liga: 17. kolo