Zagorec nadomak osvajanju Kupa NS KZŽ

Piše: Tomislav Zrinšćak
Jak pljusak djelomično je pokvario Klanječki spektakl. Ipak, tristotinjak ljudi vidjelo je zani

Jak pljusak djelomično je pokvario Klanječki spektakl. Ipak, tristotinjak ljudi vidjelo je zanimljivu utakmicu u kojoj je Predionica pokazala da nimalo ne zaostaje za trećeligašem iz Krapine.

Domaći su puno ambicioznije krenuli u utakmicu. Već u 14. minuti Tomašković dobro servira loptu Skrbincu koji iz izgledne prilike puca mlako, pa Boranić bez problema hvata loptu.

Prvu dobru akciju gosti kreiraju u 17. minuti kada Žlebački dugom loptom pronalazi Jambrečinu, ali Knezić hrabrom intervencijom brani svoja vrata.

Dugo će domaći žaliti za situacijom u 32. minuti, kada je Tomašković odlično izveo korner, a Makek glavom pogađa stativu. U 38. minuti Kantolić probija lijevu stranu, a Jakobović koji je zaustavio njegovu akciju zamalo sprema loptu u svoju mrežu. Ni minutu kasnije ponovno dobro prilika za domaće.

Nakon što je Boranić odbio udarac Tomaškoviću lopta je zastala u blatu, prvi do nje došao je Jakobović ali i njegov udarac Boranić brani. I onda u samo dvije minute gosti dolaze do velike prednosti.

Igrala se 42. minuta kad je Kos iščeprkao loptu na dvadesetak metara od gola Predionice, prevario domaću obranu i našao se u oči u oči s Knezićem kojeg je obišao i spremio loptu u praznu mrežu za 0:1. Samo dvije minute kasnije Žlebački šalje dugu loptu prema Kosu, a gostujuća špica je mirno prima, ulazi u šesnaesterac i hladno zabija loptu u mrežu kraj nemoćnog Knezića.
Početkom drugog poluvremena tempo je malo pao.

Igrala se uspavanka sve do 72. minute kad Kos dobro tuče, ali Knezić je na mjestu. Odmah u sljedećoj akciji prijete domaći, ponovno je na sceni Jakobović koji iz dobre šanse puca pokraj gola. Isti igrač dvije minute kasnije asistira Tomaškoviću ali Boranić brani njegov udarac.

Domaće gledališlte proključalo je u 83. minuti. Marin Horvat centrirao je u šesnaesterac, loše je intervenirao Brlek i lopta je došla do Maltašića kojem nije bilo teško matirati Boranića.

Taj je pogodak dao krila Predioničarima koji su do kraja utakmice imali tri vrlo izgledne prilike za poravnanje, ali nisu imali dovoljno koncentracije u završnici, a iskreno falilo im je i malo sportske sreće.