Zabočani krenuli uvjerljivom tricom

1. kolo IV. NL-središte Zagreb - skupina A, MLADOST ZABOK - Polet SK 3:0

I više nego zasluženo Mladost Zabok stigla je do tri boda na startu nove sezone u IV. NL-središte Zagreb-skupina A. Polet iz Svete Klare savladan je rezultatom 3:0. Sve je zapravo bilo gotovo u prvih 25. minuta kada su Zabočani stigli do vodstva od 2:0. Već u 2. minuti Drempetić dobro ubacuje, ali Smrekar je za milimetar prekratak.

U 16. minuti kontru povlači Tarle, upošljava Drempetića koji pak produžava do Smrekara, no njegov udarac ljevicom završava preko gola. U 20. minuti Zabočani su poveli. Vinko Kotarski je odlično prošao po krilu i prizemnom loptom uposlio Škrleca koji precizno pogađa za 1:0. Mladi napadač Mladosti tako si je najbolje sam čestitao 18. rođendan za koji ga je trener Bartolić nagradio kapetanskom trakom.  Pet minuta kasnije Vinko Kotarski daje upotrebljivu loptu za Hrastinskog koji odlično ubacuje, a iskusni rutiner Smrekar glavom zabija za 2:0. U 35. minuti Hrastinski dobro puca malo iz kosa, ali je zamalo neprecizan. Odlični Smrekar se u 44. minuti varkom oslobađa svog čuvara i upošljava V. Kotarskog koji dobro puca, ali gostujući vratar još bolje brani. Gosti su imali dvije poluprilike u 19. i 45. minuti, no bez pravog učinka.

Domaći su se u nastavku malo povukli, prepustili sredinu gostima, ali oni nisu imali kapaciteta da ozbiljno zaprijete Mihoviliću. Tek je jednom to učinio Lasić iz slobodnog udarca u 57. minuti, no bio je zamalo neprecizan. Šest minuta kasnije na drugoj strani korner s lijeve strane odlično izvodi Drempetić, a Tarle glavom sprema loptu u mrežu za konačnih 3:0. Dvije minute kasnije Smrekar odlično daje za Škrleca koji zamalo kasni na sjajan pas. Posljednju priliku na utakmici imao je Krajačić koji je krenuo sam prema vrataru Kovaču koji je hrabrom intervencijom spasio čisti pogodak.

Po velikoj vrućini i sparini utakmicu Mladosti i Poleta pratilo je stotinjak gledatelja koji mogu biti itekako zadovoljni izdanjem domaće momčadi.
-Čestitke jednoj i drugoj momčadi. Uvjeti za igru bili su gotovo nehumani. Od prve do zadnje minuta bili smo bolja momčad, kontrolirali smo utakmicu i na kraju zasluženo došli do pobjede. Još jednom čestitke svima, a posebno mojim igračima - izjavio je nakon utakmice trener Mladosti, Drago Bartolić.

MLADOST ZABOK - POLET SK 3:0 (2:0)
ZABOK: igralište SC Zaseka, GLEDATELJA: 100, SUCI: Jankavić, Knezović i Belavić.
STRIJELCI: 1:0 Škrlec 20', 2:0 Smrekar 25', 3:0 Tarle 63'.
MLADOST ZABOK: Mihovilić, Galina (63' Mi. Benčić), J. Kotarski, Šoštar (76' Petek), Smrekar (73' Krajačić), V. Kotarski, Drempetić, Tarle (73' Bezjak), Škrlec (73' Črnjević), Ma. Benčić, Hrastinski (63' Turk). TRENER: Drago Bartolić
POLET SK: Kovač (86' Malešević), Križić (63' Lukić), Vojnović, Lasić, Gavranović, Vlatković (76' Pavičić), Gotovac (86' Hadrović), Kolar (63' Hercigonja), Idžan (63' Ćavar), Pavlović, Dajak (76' Popović). TRENER: Mario Gotovac