32. kolo III. HNL-središte Zagorec-Samobor 2:1

Piše: Tomislav Zrinšćak
Nogometaši Zagorca jedina su momčad koja je nanijela poraz Samoboru o ovoj polusezoni. Čak 19 k

Nogometaši Zagorca jedina su momčad koja je nanijela poraz Samoboru o ovoj polusezoni. Čak 19 kola Samoborci nisu znali za poraz sve dok ove nedjelje nisu stigli u Krapinu.

U najvažniju utakmicu sezone Zagorec je ušao bez prvog vratara Dubravka Boranića, pa je njegovo mjesto zauzeo Josip Goričan, legenda kluba i trener vratara.

Već u 6. minuti domaći su mogli povesti. Kovačec je sve pripremio za Kosa koji je imao otvoren put prema vratima ali odlučio se za udarac kojeg Radoš brani.

Kazna je stigla minutu kasnije. Lopta je preletjela neopreznu zadnju liniju Zagorca i došla do Fučeka koji ne propušta takve poklone i mirno zabija za 0:1.

Domaći se ne predaju. Kovačec dobro tuče u 18. minuti, ali rezultat se ne mijenja. Jedan od ključnih detalja zbio se u 25. minuti kad gostujući igrač Deak dobiva žuti zbog prigovora, a nakon toga psuje glavnu sutkinju Mariju Damjanović koja ga za to nagrađuje crvenim kartonom. Brojčanu premoć Zagorec je iskoristio 6 minuta kasnije.

Kantolić je uposlio Žlebačkog koji dobro puca, pa Radoš odbija loptu na nogu Kosu koji prati akciju i rutinirano sprema loptu u praznu mrežu. Tri minute kasnije domaćin je mogao povesti. Razigrani Brlek sjajno je pronašao Malarića koji je sam pred Radošom ali puca zamalo kraj gola. Malarić je ponovno na sceni u 41. minuti kada jednu dobru loptu umjesto da lagano plasirala u prazan gol, puca nebu pod oblake.

Rješenje utakmice stiglo je u 54. minuti. Kos je izborio jednu loptu na dvadesetak metara od Radoša i sam krenuo prema gostujućem vrataru i bez poteškoća ga savladao.

Da nije zaboravio braniti Goričan nas je podsjetio u 56. minuti kada jedan težak udarac Uzelca izbacuje u korner. Kos je mogao zapečatiti sudbinu gostiju u 65. minuti kad je ponovno krenuo samo prema Radošu koji ga je ovaj puta nadmudrio.

Goričan je izmamio pljesak domaće publike u 76. i 85. minuti kada dva dobra udarca Fučeka izbacuje u korner. Dobru igru u polju Tomica Vincelj mogao je okruniti pogotkom u 88. minuti nakon brze akcije Krkalo i Kosa izbio je sam pred Radoša i neshvatljivo promašio idealnu šansu.