Hattrick Šoštarića

U 11. kolu 3. NL centar Gaj ugostio Vrapče

U 11. kolu 3. NL centar Gaj je ugostio drugoplasirano Vrapče i slavio rezultatom 5:2.

Oba takmaca pružile su odličnu utakmicu i donijeli navijačima sve ono što nogomet nudi. Od odličnih proigravanja, oštrih startova, agresivnost koja je u jednom trenutku bila na rubu incidenta, rezultatske preokrete i ono najvažnije – golove.

Gaj je u susret ušao bez dva standardna igrača – Haramustek i Ristovski, kartoni – dok je su na klupi ostali Šoštarić i Mazalović. No, takova situacija nije omela nogometaše Gaja da prezentiraju dobru igru te su već u trinaestoj minuti imali prvu polupriliku da bi se minutu kasnije zakuhalo u samom šesnaestercu Gaja. Naime, prije izvođenja kornera  u šesnaest Gaja nastala je gužva u onom trenutku kada igrači hvataju najbolje pozicije a „ najratoborniji“ su bili Sambol i Florentino koje je vrlo brzo kartonima smirio sudac Bujan. U 23. minuti pogriješio je Ćosić poklonivši loptu Šabanu loptu na 35 metara od gola Ševerdije a iskusni lisac primjećuje da se gostujući golman nalazi daleko od gol crte te upućuje lob ali lopta za malo odlazi iznad grede.

Minutu kasnije gosti dolaze u vodstvo. Dosuđen je slobodni udarac iskosa sa desne strane, 20 metara, kojeg izvodi Tomšić pogodivši desni gornji kut nemoćnog Babića te dovodi Vrapče u vodstvo. Šest minuta kasnije gaj vraća sve na početak. Dino Postonjski uputio je centaršut s desne strane u šesnaesterac gostiju gdje loptu dočekuje Kovačić i svojom slabijom, desnom, nogom pogađa malu mrežicu nemoćnog Ševerdije. Ovaj pogodak pokrenuo je Gaj da ubaci u višu brzinu te u 36. i 45. minuti imaju odlične prilike za odlazak na odmor s vodstvom ali Ševerdija i Borko sprečavaju vodstvo.

U drugo poluvrijeme trener Glavica odmah od početka ubacuje Tihomira Šoštarića koji povjerenje trenera iskazuje na „čaroban“ način postigavši u 27 minuta tri pogotka. Najprije u 50. minuti nakon ubačaj Deaka Šoštarić glavom pogađa  mrežu nemoćnog Ševerdije. Gosti u međuvremenu u 70. minuti preko Florentina dolaze u egal da bi  novo vodstvo donio u 76. minuti nakon udarca Kovačića kojeg odbija gostujući vratar a Šoštarić glavom gura loptu u  mrežu.

Jedanaest minuta kasnije nakon rušenja Šabana u šesnaestercu Vrapča sudac pokazuje na jedanaesterac kojeg Šoštarić lako realizira.

Točku na i u sudačkoj nadoknadi stavio je Dačnik – Kovačić postigavši pogodak u prvom dodiru s loptom tako da je nakon posljednjeg sučevog zvižduka na semaforu ostalo zapisano: Gaj 5. Vrapče 2.

U sljedećem kolu Gaj gostuje, 28.10.’23. u 15,30 sati, na zagrebačkom Oboju kod Maksimira.

Gaj – Vrapče 5:2

Igralište: NK Gaj Mače. Gledatelja: 200. Sudac: Dominik Bujan 7 ( Guci Draganićki ). Pomoćnici: Adrijano Delač ( Karlovac ), Silvio Jurčević ( Cetingrad ).

Strijelci: 0:1 Tomšić 24; 1:1 Kovačić 30; 2:1 Šoštarić 50; 2:2 Florentino 70; 3:2 Šoštarić 76.; 4:2 Šoštarić 87 – 11 m; 5:2 Dačnik – Kovačić 90+1.

Gaj: Babić 6,5; Deak 7,5  (80. Komorski - ); Brlečić 6 ( 46. Šoštarić 8 ); Sambol 7; Postonjski 7; Tepšić 7; Šaban 7 ( 90+1 Dačnik – Kovačić - ); Aščić 7; Sedak 7 ( 74. Baneković - ), Kovač 6,5; Kovačić 7,5 ( 90+1 Cicnjak ). Trener Marijan Glavica 7.

Vrapče: Ševerdija 5; Vučemilović – Vranjić 6,5; Gjaja 6; Pudić 5,5 ( 58. Houdek 6); Florentino 6,5; Tomšić 7; M. Tolić 5,5 ( 40. Borko 6 ); Pađen 6; Ćosić 6; G. Tolić 6; Špišić 6 (81. Jurak – ). Trener: Denis Bezer 6.

Igrač utakmice: Tihomir Šoštarić