Prvi mačići bacaju se …..

U 16. kolu Druge Nogometne lige krapinski Zagorec gostovao u Dugom Selu

U 16. kolu, prvo proljetno, Druge Nogometne lige krapinski Zagorec gostovao je kod Dugog Sela i nakon izjednačene igre pretrpio poraz 2:0.

Sam početak utakmice, očekivano, bio je oprezan sa obje strane jer obje su momčadi izmijenjene u odnosu na jesen – Zagorec više, Dugo Selo manje. Nakon ispitivanja snaga domaćin je preuzeo inicijativu i pokušava doći do pogotka dok je obrana Zagorca uspješno odolijevala jalovim napadima Dugog Sela.

Ipak, dvije pogreške u nepune tri minute pri samom kraju prvog poluvremena gurnule su domaćina prema relativno sigurnom vodstvu od 2:0. Najprije je, u 40. minuti, Tarasenko iskoristio oštar ubačaj Bastaleca u šesnaesterac gostiju na sedam osam metara od vrata Bručija te je snažnim udarcem nebranjivo pogodio gornji lijevi kut Bručijevog gola. Samom ubačaju Bastaleca prethodio je aut kojeg je izveo Filipović do potpuno samog ( ? ) Bastaleca koji je lakoćom iskoristio pogrešku obrane Zagorca te ubacio odličan centaršut do samog Tarasenka.

Tri minute kasnije lopta je bila u nogama Juniora u kojeg je malo oštrije ušao Slunjski i uzeo loptu i dok je Junior tražio prekršaj, sutkinja ostala nijema,  Max Slunjski je izašao sam pred Bručija i lako ga svladao za sigurno vodstvo.

Drugo poluvrijeme započelo je u istom ritmu kao i prvo s tim da je Zagorec polako preuzimao inicijativu i imao je pogotovu u posljednjih 20 minuta susreta ali niti jednu od ukazanih (polu)prilika nije uspio realizirati te je na semaforu nakon posljednjeg zvižduka sutkinje Martinčić pisalo Dugo Selo 2. Zagorec 0.

Svoj slijedeći susret Zagore opet igra u gostima protiv Osijeka II. Susret se igra u nedjelju, 5. ožujka sa početkom u 14 sati u Bijelom Brdu.

Dugo Selo – Zagorec 2:0 ( 2:0 )

DUGO SELO: Gradski stadion. Gledatelja: 200. Sutkinje: Ivana Martinčić ( Koprivnica ), Sanj Rođak – Karšić ( Podravske Sesvete ), Ivona Pejić ( Zagreb ). Četvrta sutkinja: Lara Bulić ( Sveta Katarina ).

Strijelci: 1:0 Tarasenko 40'; 2:0 Slunjski 43'.

DUGO SELO: Kakša, Bastalec, Darojković ( 70' J. Starčić ), Filipović, Tarasenko ( 88. Gašparac ), Slunjski ( 79. Perić ), Petković, M. Starčić, Kovačić, Palić, Ljuboja. Trener: Tihomir Šeperac.

ZAGOREC: Bruči, Orlović, Sanogo ( 52' Barišić ), Adžić, Radić ( 69. Bračević ), Smrekar, Kanceljak, Jug ( 69. Cruce – Corcy ), Dunić, Čondrić, Junior. Trener: Perica Vidak.

Žuti kartoni: Palić ( 37'; 88 ' Dugo Selo ),Petković ( 90'+3' Dugo Selo ), Jug ( 13' Zagorec ), Čondrić ( 90' + 1' Zagorec ), Orlović ( 80' Zagorec ), Kanceljak ( 77' Zagorec ).

Crveni karton: Palić ( 88' Dugo Selo )