Krapinski Zagorec uvjerljivo slavio u zagorskom derbiju

U Bedekovčini je u 25. kolu III. NL-centar odigran zagorski derbi između Tondacha i Zagorca KR. Gosti su zasluženo i uvjerljivo slavili rezultatom 4:1. Tondach je odlično otvorio brzim pogotkom svog najboljeg igrača Frtalja, no sve ostalo je bilo na strani gostiju.

Nakon samo pedeset sekundi igre domaći su poveli. Frančina je dugom loptom pronašao Frtalja, ovaj ju je sjajno primirio prsima i od prve pogodio gornji desni kut nemoćnog Bručija za 1:0. Poslije pogotka domaći su stali i u čvrsti blok, Krapinčani su zagospodarili travnjakom, ali nisu bili opasni sve do 21. minute kada je Majcenić priprijetio iz slobodnog udarca, ali pucao je preko gola. U 27. minuti izjednačenje je nagovijestio Šimunić koji s ruba kaznenog prostora pogodio vratnicu.

U idućem napadu Zagorec je izjednačio. Landripet je odlično probio desnu stranu i ubacio za Majcenića koji sigurno pogađa glavom za 1:1. Dvije minute kasnije na drugoj strani Frtalj je odlično probio lijevu stranu i ubacio za Boronjeka koji kasni za stotinku i novo vodstvo domaćih pada u vodu.

Gosti su poveli u 39. minuti. Korytskyi je izveo korner s lijeve strane, Martinec nije najbolje reagirao što koristi Kunštić i glavom zabija za 1:2. U 43. minuti Majcenić je odlično izveo slobodni udarac s lijeve strane, dobro je pucao Hanžić, ali još bolje obranio Martinec, koji je nakon te obrane uspio i u zadnji trenutak izbiti loptu ispred Jazbeca.

Prvu prijetnju u nastavku imaju gosti. Šimunić je dobro ubacio s desne strane, a Hanžić glavom pucao preko gola. Četiri minute kasnije Stiperski puca iz dobre pozicije, no odličnim blokom reagira Kralj. U 55. minuti domaći su reklamirali prekršaj na Frančini i zastali, što koristi Korytskyi i odlično upošljava Hanžića, a ovaj izlazi sam pred domaćeg vratara i rutinirano zabija za 1:3.

Tri minute kasnije dobro su kombinirali Štimac i Hanžić koji upošljava Majcenića, ali kvalitetni gostujući kreativac nije dobro zahvatio loptu u u dobroj poziciji. Raspoloženi Majcenić u 70. minuti kreira odličnu prigodu za Korytskyia koji propušta stopostotnu priliku i puca preko gola.

I onda u 76. minuti na desnoj strani dvostruki dupli-pas izmjenjuju Majcenić i Brčić koji idealno centrira za Hanžića, a ovaj glavom postiže svoj drugi pogodak na utakmici za konačnih 1:4. Ovom pobjedom Krapinčani su se probili na osmu poziciju, dok Tondach i dalje drži posljednju osamnaestu poziciju.

TONDACH – ZAGOREC KR 1:4 (1:2)

BEDEKOVČINA: igralište Tondacha, GLEDATELJA: 200, SUCI: Bošnjak, Trstenjak i Anđel.
STRIJELCI: 1:0 Frtalj 1', 1:1 Majcenić 28', 1:2 Kunštić 39', 1:3 Hanžić 55', 1:4 Hanžić 76'.

TONDACH: Martinec, Kralj, Hendija, I. Bosec (83' Bartolec), Borovčak, Boronjek, Frančina (65' Videk), L. Jurina (83' Kovjanić), Jagarčec (46' Cvilko), Usmiani (46' Mlinarić). TRENER: Mario Čehulić

ZAGOREC KR: Bruči, Kunštić, Štimac, Stiperski (69' Brčić), Majcenić (84' Strabić), Šimunić, Topolovec (46' Turniški), Landripet, Korytskyi, Jazbec (46' Krznar), Hanžić (84' Ružak). TRENER: Tihomir Šeperac

IZJAVE TRENERA:
Mario Čehulić, Tondach:“Rano smo poveli, činilo se sve ok, no onda smo primili dva pogotka iz velikih pogrešaka. U poluvremenu smo napravili neke korekcije, probali napasti, no kratki kadar i ozljede učinili su svoje. Čestitke gostima na zasluženoj pobjedi“.

Tihomir Šeperac:“Malo smo lošije ušli u utakmicu i primili glupi gol nakon što smo najboljeg igrača Tondacha ostavili samog. Poslije pogotka potpuna kontrola s naše strane, vratili smo se preokrenuli i sasvim zasluženo pobijedili. Zadovoljan sam igrom moje momčadi koja iz kola u kolo igre sve bolje“.