Pobjeda Vrapču!

Posljednja provjera pred početak prvenstva Zagorec – Vrapče

U posljednjoj pripremnoj utakmici pred početak 3. NL Centar u Krapini su se sastali, već tradicionalno, dva stara znanca , dva prijatelja Zagorec i Vrapče u kojem je slavio gost iz Zagreba rezultatom 1:2.

Bio je to susret koji je navijačima Zagorca „ponudio“ novi Zagorec koji pršti mladošću iz omladinske škole te će kao i sve mlade momčadi imati uspone i padove da bi nakon određenog vremena uhvatili pravi pozitivan ritam.

Upravo navedeno vidjeli su navijači Zagorca i u ovoj utakmici. U prvom poluvremenu Zagorec je odlično stajao na terenu i od prve minute nametnuo ritam koji iskusni igrači Vrapča nisu mogli pratiti te je tako već u desetoj minuti opravdano dosuđen jedanaesterac za plave iz Krapine kojeg je izveo Bračević ali je Ševerdija, golman Vrapča, uspio udarac obraniti i loptu izbaciti u korner. Ovo nije pokolebalo Zagorec već je i dalje dosta aktivno prijetio gostima da bi se takova igra isplatila u 24. minuti kada je Bajan pogodio mrežu nemoćnog Ševerdije za vodstvo od 1:0.

Zagorec i dalje nastavlja dobro sa željom da još jednom pogodi mrežu gosta ali onda se dogodila 35. minuta koja je ukazala na već navedeno – mladost i neiskustvo. Bila je to vezana   pogreška mladih  Zagorčevih stopera koju je Špišić lakoćom realizirao za izjednačenje. Do kraja poluvremena vidjeli smo još dvije poluprilike Zagorca ali se na odmor otišlo rezultatom iz 35. minute.

Drugo poluvrijeme ipak malo drugačija slika. U njega su puno bolje ušli gosti te nakon jedne izgubljene lopte na sredini terena domaćih igrača uslijedila je brza kontra desnom stranom te dobar ubačaj koji sasvim sam dočekuje Vučemilović – Vranjić i glavom s oko osam metara neometan pogađa malu mrežicu nemoćnog Bručija. Do kraja susreta Vrapče je dominiralo  te je  vratar Zagorca Bruči u tri navrata odličnim obranama sačuvao nedirnutu mrežu te je susret završio Zagorec 1. Vrapče 2.

U nekoliko rečenica novinarski osvrt na ekipu Zagorca – mlada potentna ekipa koja pokazuje odličan voljni moment, koja traži i bori se za pozitivan rezultat i svakako da je pred njima težak put pun oscilacija ali ako budu vjerovali u sebe i  svoje trenere vjerujem da će biti pravo osvježenje u ovom rangu natjecanja uz jednu dobronamjernu  napomenu _ igrači Zagorca, pogotovu mladi, moraju biti svjesni da je ovo liga koja je puno kvalitetnija i snažnija od one koju su igrali do sada te da je bitno da budu u punom pogonu u  pripremama bez „preskakanja“ inih odnosno odlazaka na more u vrijeme najjačeg rada i priprema za prvenstvo. No, dobro - ovo im je prva sezona i vjerujem da će zbog sebe shvatiti i svoje more u slijedećoj sezoni prilagoditi rasporedu priprema a onda će biti, iako su i sada, dobri.

„Zadovoljan sam prvim poluvremenom gdje smo bili puno bolji od iskusnog gosta te da je bilo samo malo više iskustva mogli smo na odmor otići sa dva gola prednosti i moram naglasiti da je  drugo poluvrijeme bilo očekivano – ipak se radilo o srazu mladosti i iskustva te su mali pad u našoj igri iskoristili iskusni igrači Vrapča i uzeli ponuđeno. Ipak moram pohvaliti  moje igrače koji su dali svoj maksimum a isto tako odlično rade na treninzima te vjerujem da će sve na kraju ispasti onako kako svi želimo u klubu. Svakako, moram istaknuti odličan rad i suradnju sa pomoćnim trenerom Ivanom Ivanovićem koji vrhunski obavlja svoj posao. Za kraj – čvrsto i iskreno vjerujem u svoje momke. Znam da mogu i da hoće te da znaju i samo je pitanje vremena kada će to i pokazati – možda već u Zelini“ – rekao nam je Ivan Zubić, trener Zagorca.

Zagorec – Vrapče 1:2 (1:1 )

KRAPINA. ŠRC Podgora. Gledatelja: 80. Sudac: Nikola Kožar ( Donja Stubica ). Pomoćni suci: Martin Komorski ( Bedekovčina ), Mario Veseljak ( Gornja Šemnica ).

Strijelci: 1:0 Bajan (24); 1:1 Špišić ( 35); 1:2 Vučemilović – Vranjić (55).

ZAGOREC: Bruči, Landripet, Kunštić, Topolovec, Bračević, Štimac, Jazbec, Žitković, Stiperski, Brčić, Bajan. Još su igrali: Krznar, Ambrosio, Ružak, Habjanec, Uchida, Mišak, Petonjić, Brebrić. Trener: Ivan Zubić.

VRAPČE: Ševerdija, Borko, Gjaja, Vučemilović Vranjić, Saraf, Ćosić, Bošnjak, Kelava, Tomšić, Houdek, Špišić. Još su igrali: Kraljević, Marić, Pudić, I. Tolić, M. Tolić, Pašćak, Pađen, Prežgaj, Ciobanov i Beber. Trener: Denis Bezer.