Zagrebački kvartet saksofona sutra u Mariji Bistrici otvara KUMBJAZZ festival

Zagrebački kvartet saksofonista 18. lipnja 2025. godine s početkom u 20.30 sati nastupa u Mariji Bistrici, Hudekova bašča u sklopu Ljeta u Mariji Bistrici.
U organizaciji udruge Stav na KUMBJAZZ festivalu u Mariji Bistrici, osim Zagrebačkog kvarteta saksofona nastupaju još Greenhill Club Big Band, Trg pape I. Pavla II, 28. lipnja u 21.00 sat i JM Jazz World Orchestra, Hudekova bašča, 5. kolovoza u 20.00 sati.
Koncert je organiziran uz potporu Ministarstva kulture i medija.

U Zagrebačkom kvartetu saksofona od samog osnutka 1989. godine djeluju: Dragan Sremec, sopran saksofonist, Goran Merčep, alt saksofonist, Saša Nestorović, tenor saksofonist i Matjaž Drevenšek, bariton saksofonist - diplomanti Muzičke akademije Sveučilišta u Zagrebu iz klase profesora Josipa Nochte.
Osim u Hrvatskoj, nastupali su širom Europe, u Hong Kongu, u Južnoj i Centralnoj Americi (Argentina, Čile i Kostarika), u Kanadi i SAD-u.
Nastupali su na festivalima u Berlinu, Dubrovniku, Ljubljani, Minhenu, Novom
Sadu, Ohridu, Orsayu, Parizu, Podgorici, Rigi, Splitu i Zagrebu te na
Svjetskim kongresima saksofonista u Pesaru, Valenciji, Montrealu, Minneapolisu,
Ljubljani, St. Andrewsu i Zagrebu.
Brojni hrvatski i strani kompozitori posvetili su im više od šezdeset novih
kompozicija.
Ostvarili su snimke za HRT, ÖRF, RTL, RTV Slovenija, Radio France, Radio
Spain, WDR koje se nalaze na 15 CD-ova.
Za svoja ostvarenja nagrađeni su Nagradom Milka Trnina, Judita, Vatroslav
Lisinski i sedam Porina.




