Velik uspjeh zabočkih učenika u Ljubljani: Toni Bišćan osvojio prvo mjesto na međunarodnom bijenalu crteža
Veliki uspjeh ostvarili su učenici Škole za umjetnost, dizajn, grafiku i odjeću Zabok na međunarodnom bijenalu crteža u Ljubljani, održanom na temu autoportreta.
Poseban razlog za ponos donio je učenik Toni Bišćan, koji je osvojio prvu nagradu u konkurenciji radova učenika iz više od dvadeset srednjih umjetničkih škola. Njegova mentorica je nastavnica stručnih predmeta u sektoru likovnih umjetnosti Nikolina Ptičar.
Prije samog izlaganja provedena je selekcija pristiglih radova, a među odabranima za izložbu našla su se čak tri rada učenika 4. Dg razreda zabočke škole. Uz nagrađenog Tonija Bišćana, svoje autoportrete u Ljubljani izložile su i Sara Aldea Kožul te Vita Prpić.
Ovaj uspjeh još je jedna potvrda kvalitete rada učenika i mentora Škole za umjetnost, dizajn, grafiku i odjeću Zabok, koja se i ovoga puta uspješno predstavila na međunarodnoj umjetničkoj sceni.
Iz škole su uputili čestitke svim učenicima i njihovoj mentorici Nikolini Ptičar na iznimnom rezultatu te još jednom potvrdili kako zabočki učenici svojim talentom i radom mogu konkurirati najboljima i izvan granica Hrvatske.