[VELIK USPJEH] Veterani RK Bedekovčina osvojili turnir u Rumunjskoj

Prvog dana natjecanja, u petak Bedekovčina je igrala protiv dvije domaće ekipe

Još jedan veliki uspjeh za RK Bedekovčina, ovaj puta za veterane. VRK Bedekovčina osvojio je prvo mjesto na drugom memorijalnom veteranskom turniru Szabó Dénes, u 1200 km udaljenom Székeyudvarhely u Rumunskoj. Prvoga dana natjecanja, u petak Bedekovčina je igrala protiv dvije domaće ekipe. Gyergyói Öregfùk su pobijedili u prvom kolu sa 27:18, a nakon toga i domaćine turnira Szèkeyudvarheley Öregfiùk 20:17.

U subotu je na rasporedu bilo finale protiv VRK Sloboda iz Tuzle. Bedekovčina je loše krenula u utakmicu sa 0:3, no već do poluvremena okreću na 10:8. U nastavku igra gol na gol, u kojoj su veterani Bedekovčine uspjeli sačuvati vodstvo i slaviti sa 18:17. I do sada je veteranska škvadra iz Bedeksa imala lijepe uspjehe, ali je tri puta poražena u finalima raznih turnira. Sada su konačno stigli i do jedne pobjede. Dodajmo da je u konkurenciji 6 ekipa 3. mjesto pripalo VRK Stara škola iz Subotice.