Potvrđena presuda suda u Zlataru: Zdravko Pevec nije kriv!

Foto: Pixsell
Zagrebački Županijski sud je potvrdio raniju presudu Općinskog suda u Zlataru koji je poduzetnika Zdravka Peveca u ožujku ove godine oslobodio optužbe da je u nakani neistinitog prikazivanja autorskog prava na ime Pevec podnio krivotvoreni dokaz, javlja Jutarnji.
Prema navodima iz optužnice koju je Općinsko državno odvjetništvo u Osijeku podiglo prije pet godina Pevec je od travnja 2016. do veljače 2018. u nakani da pred Državnim zavodom za intelektualno vlasništvo neistinito prikaže autorsko pravo na ime Pevec, pribavio neistinito sačinjen sporazum između njega i trgovačkog društva Pevec, sada Pevex, iz listopada 2003.
Tužiteljstvo je Peveca teretilo za krivotvorenje isprave i kazneno djelo protiv pravosuđa – sprječavanje dokazivanja i tražilo jedinstvenu kazna od godine dana zatvora, piše Jutarnji.
No, optužbu je najprije odbacio Općinski sud u Zlataru, a potom u drugom stupnju i zagrebački Županijski sud koji je odbio žalbu državnog odvjetništva kao neosnovanu i potvrdio prvostupanjsku presudu.
Kaznenu prijavu zbog krivotvorenja isprave protiv Zdravka Peveca, osnivača tvrtke koja više nije u njegovu vlasništvu i nosi ime Pevex, trgovačko društvo Pevec podiglo je još u lipnju 2018.
„Ovo je najmoćnija presuda u moju korist do sada! Sud me oslobodio kaznene prijave kojom su me htjeli ponovno strpat u zatvor! Podnijeli su je u travnju 2020. godine kad sam bio na odsluženju neopravdane kazne u Lipovici i kad se nisam mogao ni braniti ni javno očitovati”, poručio je Zdravko Pevec preko agencije za odnose s javnošću.
U ožujku 2019. Vrhovni sud potvrdio je presudu Županijskog suda u Bjelovaru prema kojoj su Zdravko i Višnja Pevec proglašeni krivima za zlouporabu povjerenja u gospodarskom poslovanju, a supružnici Pevec tada su poručili da će do smrti nastaviti dokazivati svoju nevinost.




