Popravljena pozornica na Oro trgu! Šimunić: 'Umjesto uperivanja prstom, pokazali smo božićni duh!'

605430696_1468242454863018_4057023493062188962_n.jpg

Foto: Facebook/screenshot 

Na Badnjak je, zbog velike količine snijega koji je toga dana pao na području Hrvatskog zagorja, došlo do urušavanja adventske pozornice na Oro trgu u Oroslavju, o čemu smo detaljnije pisali ovdje

Oroslavski gradonačelnik, Viktor Šimunić, danas je izvijestio da je šteta koju je uzrokovalo snježno nevrijeme sanirana, a pozornica opet spremna za korištenje. 

- Nisam htel skrivati da se pozornica urušila, a najmanje kaj sam htel je da na Badnjak krenemo optuživat jedni druge, uperivat prstom i iskat žrtveno janje. Najlakše bi bilo reći - to je pozornica od županijske turističke zajednice, to nije naša odgovornost, neka to izvole riješiti - objavio je gradonačelnik. 

Dodao je da se zajedničkim snagama, kada se radi 'jen za drugoga', mogu napraviti velike stvari te da će se takav božićni duh truditi zadržati kroz cijelu godinu. 

Zahvalio je svima koji su priskočili u pomoć kako bi se prevenirala još veća šteta i svima koji su svoje privatne obaveze stavili po strani. Osvrnuo se i na negativne reakcije dijela javnosti: 

- I onima koji sve prate iz prikrajka i zlurado se raduju ovakvim stvarima, prozivaju, pljuju i kritiziraju bez temelja najviše želim ljubavi, mira i blagoslova. Vama ga najviše fali, vama ga najviše treba pa vam ga iskreno, od srca i zaista najviše želim. Možda konačno vidite da je naša ruka ispružena odavno i da smo uvijek bili za suradnju, za prijedloge i projekte! - poručio je Šimunić. 

NAjčitanije