Čak pet osoba ozlijeđeno u nesrećama ovoga vikenda u KZŽ. Evo detalja
Tijekom proteklog vikenda na području koje sigurnosno pokriva PU krapinsko zagorska od kaznenih djela evidentirano je jedno kazneno djelo računalne prevare, jedno kazneno djelo oštećenja tuđe stvari, dva kaznena djela krađe i tri kaznena djela teške krađe.
Na prometnicama KZŽ zabilježeno je devet prometnih nesreća, pet s materijalnom štetom, koje su se dogodile u Lugu Orehovičkom zbog neprilagođene brzine, u Krapini zbog nepropisne vožnje unatrag, u Dubrovčanu uslijed oduzimanja prednosti prolaska, u Borbovcu zbog nedržanja vozila uz desni rub kolnika te u Pregradi zbog nepropisne radnje vozilom. Vozač koji je skrivio prometnu nesreću u Pregradi upravljao je vozilom pod utjecajem alkohola od 1,98 promila, objavila je danas zagorska policija.
Četiri prometne nesreće bile su s ozlijeđenim osobama. U Donjem Maclju došlo je do prometne nesreće zbog oduzimanja prednosti prolaska. U toj prometnoj nesreći jedna osoba zadobila je lakše tjelesne ozljede. U Strmcu Stubičkom dogodila se prometna nesreća u kojoj je jedna osoba zadobila teške tjelesne ozljede. Do prometne nesreće došlo je zbog oduzimanja prednosti prolaska. Na Sljemenu dogodila se prometna nesreća u kojoj je jedna osoba zadobila teške tjelesne ozljede i jedna osoba lakše tjelesne ozljede, a do nesreće je došlo uslijed neprilagođene brzine. U Krapini u prometnoj nesreći u kojoj je jedna osoba zadobila teške tjelesne ozljede do prometne nesreće došlo je zbog nekretanja vozilom sredinom obilježene prometne trake.