Zabok u uzbudljivoj utakmici protiv Dubrovnika pobjedom izborio šestu poziciju

zd-naslovna.JPG

U direktnom dvoboju za šesto mjesto Zabok je u vrlo zahtjevnoj i neizvjesnoj utakmici, pravom „košarkaškom ratu“ savladao Dubrovnik za šest koševa viška (72:66) i tako je kolo prije kraja osigurao šestu poziciju koja mu u četvrtfnalu play offa donosi Cibonu. Veliki je to uspjeh za momčad Ivana Tomasa, ali sve čestitke zaslužuje i njegov imenjak Perinčić na drugoj strani.

Počelo je obostrano dosta nervozno zbog velikog uloga utakmice za obje momčadi. Zabok se ipa nešto bolje snašao i nakon pet minuta imao vodstvo od 8:2, no u samo minutu gosti rade seriju od 7:0 i prelaze u vodstvo (8:9). Domaći su odgovorili tricom uz dodatno slobodne bacanje Savića i kontrom Rebića za 14:9 i natjerali gostujućeg stratega Perinčića na prvu minutu odmora na ulasku u 8. minutu utakmice. Na kraju prve četvrtine Zabok je imao šest koševa viška (22:16) ponajviše zahvaljujući raspoloženom Saviću.

Tricama Neala i Buljevića Zabok je u 12. minuti na rubu dvoznamenkastog vodstva (28.19), a ono se i dogodilo kada je Sikirić položio uz dodatno slobodno bacanja za 31:19. Na ulasku u posljednju minutu gosti su spustili na samo -5 (36:31) pa je Tomas pozvao minutu odmora, no Rebić odmah gubi loptu, a Levi iz kontre zabija za 36:33, da bi Vujičić s linije slobodnih bacanja doveo Dubrovnik do minimalnog zaostatka (36:35). Do poluvremena je Neal kod Zaboka postigao 10 koševa, a Savić 9, dok je goste s 10 koševa predvodio Filip Vujičić.

Nakon duljeg vremena gosti su poveli u 22. minuti (36:37) koševima s linije slobodnog bacanja svog najbolje igrača Filipa Vujičića, a Levi je već u idućem napadu priskrbio četiri koša viška (36:40). Zabok se nakratko vratio u vodstvo, no što se treća četvrtina bližila kraju gosti su igrali sve bolje, pa su tako u 28.minuti natjerali Tomasa na minutu odmora kod rezultata 46:51. Domaći su odgovorili serijom od 6:0 tricama Rebića i Cvitanovića, pa se u zadnjih deset mnuta ušlo rezultatom 52:51.

Konačno je u 31.minuti iz igre prvi puta pogodio Cinac (54:51), a Perinčić je odmah reagirao minutom odmora. Do sredine treće četvrtine Zabok je uspio uhvatiti ritam u napadu, a Cvitanović u 35. minuti pogađa važnu tricu za novo dvoznamenkasto vodstvo Zaboka (64:53). No hrabri gosti se nisu predavali. U nepune tri minute su preko Dubelja i Levia napravili seriju do 9:0 pa se u zadnje dvije minute ušlo rezultatom 64:62. Pobjednika je odlučila trica Rebića za +6 (69:63) 54 sekunde prije kraja utakmice. Vujičić je na drugoj strani pogodio jedno slobodno bacanja za 69:64, da bi u idućem napadu Sikirić položio uz dodatno slobodno bacanja za 71:64 i tu je priči bio kraj. Na kraju zasluženo slavlje Zaboka, ali sve čestitke zaslužuju i gosti.

Kod Zaboka po 12 koševa postigli su Nickolas Neal, Emil Savić i Lukša Buljević, dok se Antonio Sikirić i Bruno Rebić zaustavili na po 10 koševa, s time da je Sikirić šest puta uspješno skočio, a Rebić ostvario isti broj asistencija. Goste je s double-double učinkom od 23 koša i 13 skokova čemu je pridružio i 4 asistencije predvodio Filip Vujičić, a Petar Dubelj postigao je 14 koševa.

ZABOK – DUBROVNIK 72:66 (22:16, 14:19, 16:16, 20:15)

ZABOK: Gradska sportska dvorana, GLEDATELJA: 300, SUCI: Jovović; Kruljac i Perlić.

ZABOK: Sikirić 10 (4-4), Neal 12 (2-2), Cinac 4 (2-4), Tomić, Šustić, Savić 12 (1-1), Črnjević 6 (2-3), Rebić 10, Borovčak, Cvitanović 6, Kosi, Buljević 12 (1-2). TRENER: Ivan Tomas.

DUBROVNIK: Lučić, Klarić, Dubelj 14 (2-2), Guštin 3, Vodopija 6, Vujičić 23 (8-10), Levi 7 (1-1), Gizdavčić 4 (1-2), Cvitković 9 (3-4). TRENER: Ivan Perinčić