Zabok namučio Cibonu do samog kraja utakmice

U vrlo uzbudljivoj utakmici 17. kola HT Premijer lige Zabok je pružio sjajan otpor Ciboni

U vrlo uzbudljivoj utakmici 17. kola HT Premijer lige Zabok je pružio sjajan otpor Ciboni, ali je na kraju izgubio sa šest koševa razlike (80:86). Imali su gosti 15 koševa razlike na poluvremenu, no domaći su pokazali karakter u nastavku i nakon treće četvrtine uspjeli čak i minimalno povesti (67:66). Na kraju su se u tom povratku iscrpili, što je i presudilo pobjednika.

Prva četvrtina prolazila je u ravnopravnoj igri sve do 7. minute kada je Kapusta košem uz dodatno bacanje doveo goste do +7 (12:19). Odgovorili su mu tricama Garrett i Buljević, pa je Zabok minutu prije kraja imao minus od samo  tri koša (18:21), da bi nakon prve četvrtine na semaforu stajalo 20:26 nakon što je Mesiček pogodio tricu sa sirenom s gotovo deset metara udaljenosti. Posebno je u prvoj četvrtini bi nadahnut Perasović koji je zabio 10 koševa.

U 15. minuti nakon polaganja Mesičeka gosti prvi puta dolaze do dvoznamenkastog vodstva (27:38), a Majcunić je tricom u 17. minuti priskrbio gostima 15 koševa viška (31:46). Imali su „cibosi“ i +17 (31:48), nakon ubačaja Vukovića, da bi redove Zabok probudio Garrett i domaći su se spustili na -11 (37:48), da bi se na „veliki odmor“ otišlo rezultatom 39:54. Kod Zaboka su Perović i Garret u prvom dijelu postigli po 11 koševa, dok je kod Cibone s 12 koševa bio najefikasniji Mazalin.

Zabok je otvorio drugi dio serijom od 6:0 i spustio se na -9 (45:45), a tricom Buljevića u 25. minuti istopila se prednost gostiju na sedam koševa viška (50:57). Nakon još jedne trice Buljevića i trice Stipaničeva na semaforu je stajalo 56:62. U 17. minuti Aranitović radi nesportsku pogrešku  na Buljeviću koji pogađa oba slobodna bacanja i Zabok dolazi na 60:64, da bi se nakon efektnog zakucavanja Tomasa i polaganja Perovića stvari vratile na početak minutu prije kraja treće četvrtine (64:64), a Zabok je nakon trice sjajnog Garretta ušao u zadnjih deset minuta ušao s vodstvom od 67:66, a odlično je treću četvrtinu odigrao i Buljević.

Gosti su se vratili u vodstvo tricom Majcunića u 33. minuti (67:70). Gosti su malo pritisnuli u obrani, a nakon nove trice Majcunića i Kapuste došli su do osam koševa viška (70:78) u 35. minuti, no Perović je dvicom i tricom spustio na 75:78, da bi Tomas tricom u 37. minuti ponovno vratio sve na početak (78:78). Nažalost po domaće u samoj završnici ponestalo je malo koncentracije, što su kvalitetniji gosti iskoristili i dobili utakmicu rezultatom 80:86.

Odlični su kod Zaboka bili Marko Perović koji je imao double-double učinak od 22 koša i 11 skokova i Jarvis Garrett koji je upisao 18 koševa uz 6 asistencija. Sve bolji Luka Tomas ubilježio je 16, a Lukša Buljević 15 koševa. Kod gostiju najefikasniji je s 15 koševa bio Lovro Mazalin, Ivan Perasović i Ivan Majcunić upisali su po 12 koševa, no u odlučujućim trenutcima stvari je u svoje ruke uzeo Kapusta koji je utakmicu završio s 11 koševa, 8 skokova i 5 asistencija.

ZABOK – CIBONA 80:86 (20:26, 19:26, 28:12, 13:20)

ZABOK: Gradska sportska dvorana, GLEDATELJA: 500, SUCI: Peić, Galić i Muhvić.

ZABOK: Martinko, Stojanović, Buljević 15 (4-4), Lukačić, Črnjević 2, Stipaničev 5 (2-2), Tomas 16 (3-6), Perović 22 (2-2), Antonić 2, Garrett 18 (3-3), Jacović. TRENER: Domagoj Kujundžić

CIBONA: Vuković 2, Radovčić 9, Mesiček 9, Perasović 12 (2-2), Majcunić 12, Mazalin 15 (2-2), Aranitović, Baković 7 (1-2), Kapusta 11 (3-6), Ljubičić 9 (3-3), Bundović. TRENER: Josip Sesar