Zabok hrabro pao u Splitu

Zabok je poražen u Splitu rezultatom 66:62 i Splićani su se tako plasirali u polufinale doigravanja HT Premijer lige. Košarkaši Ivana Tomasa pokazali su da je onih -40 u petak bilo samo loš dan i da itekako mogu parirati Splićanima kada daju sve od sebe. Veliki im je hendikep bio što su u Split doputovali bez ozlijeđenog Andre Anzulovića, no hrabrim pristupom ostatak momčadi nadoknadio je taj hendikep. To nažalost nije bilo dovoljno za pobjedu, no unatoč tome dojam je dobar.

Gosti su odlično otvorili, osobito se to odnosi na Maričevića i Workua. Prva četvrtina je završila rezultatom 21:21, a onda je u drugih deset minuta eksplodirao Worku i nakon deset njegovih uzastopnih ubačaja Zabok u 19. minuti ima dvoznamenkasto vodstvo (30:40), da bi se na veliki odmor otišlo rezultatom 34:42.

Sredinom treće četvrtine Zabočani su počeli pomalo padati, zaredale su se i neke pogreške u napadu, što koristi domaćin i četvrtinu dobiva s 10 koševa razlike (24:14), pa u zadnjih deset minuta ulazi s dva koša prednosti (24:14).
U četvrtoj četvrtini kao da je i jednoj i drugoj momčadi ponestalo snage, redale su se greške, malo je tu bilo prave košarke, što i pokazuje rezultat četvrtine 8:6. Domaći su se preko Perkovića uspjeli odvojiti na 66:60, dvije i polu minute prije kraja, no Marić je polaganjem za 66:62 40 sekundi prije kraja donio tračak nade Zaboku. Slijedio je istek napada domaćih, a 18 sekundi prije kraja Worku promašuje tricu za možebitnu dramatičnu završnicu i tu je priči bio kraj. Šteta.

Najbolji u redovima Zaboka bio je Antun Maričević koji je imao double-double učinak od 16 koševa i 10 skokova, dok je Eyassu Worku upisao 16 koševa uz 8 skokova i 3 asistencije, no imao je i 7 izgubljenih lopti. Kapetan Antonio Črnjević zaustavio se na 9 koševa, 6 skokova i 5 asistencija. Domaće je sa 16 koševa i 5 skokova predvodio Toni Perković, dok je Luka Babić upisao 13 koševa uz 5 skokova.

Za Zabok je tako ova sezona završena i to prilično uspješna, Zabok je trenutno sedma po vrijednosti košarkaška momčad u Hrvatskoj, što je lijepi uspjeh.

SPLIT - ZABOK 66:62 (21:21, 13:21, 24:14, 8:6)
SPLIT: Đoković 6 (1-2), Perković 16 (2-3), Gizdavčić, Perasović 4, Kedžo 2, Bajo, Čampara 6, Babić 13, Vranković 1 (1-2), Luković 8 (0-3), Marić 10 (2-2), Mesiček. TRENER: Milan Karakaš

ZABOK: Martinko, Krajinović 5, Tomas 2, Črnjević 9 (1-1), Marić 7, Worku 16, Maričević 16 (4-4), Jambrović 7 (0-1), Antonić, Elčić. TRENER: Ivan Tomas