Vardić preuzeo kormilo - Inkop upisao prvu pobjedu

1. ŽNL 3. kolo: Inkop – Matija Gubec 4:2

U 3. kolu 1. zagorske nogometne lige Inkop je dočekao NK Matija Gubec. Obje su ekipe u ovo kolo ušle bez bodova, pa je ovo bila prilika za upisivanje prvog boda ili bodova. No, utakmica je imala, barem za domaćine uvertiru. Naime u tjednu je došlo do smjene na klupi Inkopa. Krunoslav Vidak više nije trener ekipe iz Poznanovca. Dva poraza na startu dovela su do toga da se klub i trener sporazumno raziđu. Kao novo rješenje izabran je domaći kadar, Danijel Vardić, koji je  ionako duboko involviran u klub iz Poznanovca. Nije Vardić imao nimalo lagan zadatak u ovoj utakmici. Em je u goste stigao klub koji silno želi bodove, em domaći trener nije mogao računati na četiri standardna igrača. A sigurno da se i pobjeda nametala kao imperativ. No, s druge strane i gostima je pobjeda nasušna potreba.

U tvrdoj utakmici Inkop preokretom do pobjede

U prvih pola sata igre nije bilo golova, a onda u dvije minute odmah dva komada. Poveli su gosti u 30. minuti, a zabio je Marko Sekalec. No, vodstvo je zaista trajalo jako kratko, jer je već u 31. minuti Mihael Škrlec izjednačio. Da stvari po Inkop budu još bolje pobrinuo se Karlo Leško, koji je u 43. minuti pogodio za 2:1 i sa tim se rezultatom otišlo na odmor. No, vrlo brzo u nastavku. već u 49. minuti Mate Tomić izjednačava na 2:2. Ipak Inkop u 74. minuti ponovno vraća vodstvo, a ovaj puta strijelac je bio Marko Kanceljak. Neizvjesno je bilo sve do samog kraja, no  1. minuti sučeve nadoknade Inkop ipak dolazi do potvrde pobjede. Za 3:1 zabio je Nikola Jakopec. Lakše se tako diše u Poznanovcu, a Matija Gubec će još pričekati za prve bodove. Inkop u 4. kolu čeka novo veliko iskušenje, jer u Poznanovec dolazi vodeći Oštrc, dok će Marija Gubec dočekati Rudar iz Mihovljana, u nadi da može do prvih bodova ove sezone.