Upravo je završila zanimljiva utakmica u Konjščini. Evo tko se radovao

1. ŽNL: 12. kolo: Sloga – Pregrada

sloga - pregrada 03.JPG

U 12. kolu 1. zagorske nogometne lige Sloga je dočekala Pregradu. Bio je to derbi dvije ekipe pri vrhu ljestvice, koje se bore da zadrže korak sa vodećom Stubicom. Naime, u utakmicu je Sloga ušla sa petog mjesta sa 18 bodova, do je Pregrada na četvrtom imala 19 bodova.

Gosti na odmor sa 0:2

Nakon početnog ispitivanja snaga, prvi pokušaji stigli su u 11. minuti. Za domaćine je pokušao Martin Poštek, a u istoj minuti za goste Karlo Belačić. No, oba su udarca bila mlaka i vratari Branimir Kušar i Lovro Bajsić lako su uhvatili loptu.

U 18. minuti Poštek je osvojio jednu loptu na desnoj strani kod korner crte i ubacio u sredinu, ali u sredini nije bilo nikoga od domaćih igrača pa je Kušar uhvatio loptu. I onda u 19. minuti gosti dolaze do vodstva. Nakon akcije po sredini lopta je došla desno do Jasmina Javorića, koji je ubacio. Lopta nošena jakim vjetrom doslovce je zbunila Bajsića a i ostatak obrane, ali nije Belačiča, koji je strpljivo čekao pred drugom stativom i iz blizine glavom gurnuo loptu u gol za 0:1.

Minutu kasnije zaprijetio je Dario Špoljar, kada je s desne strane ušao u kazneni prostor, ali pucao je u domaći blok. U 28. minuti Špoljar ima priliku iz slobodnjaka, ali sa 25 metara pogađa živi zid. U 30. minuti gosti osvajaju jedu loptu na 40 metara, uslijedila je povratna na nekih 25 metara za Niku Kolara, koji puca iz prve uz samu desnu stativu nemoćnog Bajsića i to je 0:2.

U 34. minuti Fran Galina ubacuje s lijeve strane pred gol gostiju, no lopta odlazi skroz na drugu stranu do Ivana Lucijana Goričkog, koji smiruje loptu pa ubacuje ili možda i puca, no lopta prelazi preko svih igrača i odlazi pored gola. Do odmora bez prilika, pa gosti nakon polovice igre imaju lijepih 0:2.

Domaćini pokušavali povratak, ali bezuspješno 

Nastavak u 50. minuti udarcem otvaraju domaćini, točnije Tomislav Makopek Pušec sa 20 metara, i to nakon duže akcije domaćina, no Kušar brani. Na drugoj strani, u 58. minuti po lijevoj se strani spustio Belačić, no Lovro Bičak ga je odlično zaustavio. U 60. minuti za domaćine je zaprijetio Luka Šavorić. Pucao je sa 25 metara vrlo dobro, ali je Kušar paradom obranio.

U 64. minuti Poštek se izborio za jednu loptu na desnoj strani kaznenog prostora i ubacio pred gol, ali tamo nema njegovih suigrača pa opasnost za goste izostaje. U 67. minuti sa 30 metara puca Galina, ali dosta preko gola. Minutu kasnije nakon ubacivanja s lijeve strane za domaćine, Danijel Svornik puca glavom, ali od bloka lopta odlazi u korner.

Nikola Latin u 70. minuti puca sa 30 metara, visoko preko gola. Sloga želi povratak i trudi se, ali nikako do gola. U 80. minuti opet je Poštek iščeprkao jednu loptu na desnoj strani, a nakon par dodavanja, sa 20 metara puca Latin, Kušar brani. Na drugoj strani u 83. minuti puca prvo Nikola Vešligaj, pa Marko Ilić, no Bajsić oba puta brani. U 85. minuti Šavorić puca iz slobodnjaka sa 25 metara iskosa, s lijeve strane. Lopta se od nekoga odbila, ali Kušar je bio spreman na to i obranio. U 90. minuti Borna Krizmanić našao se sam pred Bajsićem, ali je domaći vratar obranio zicer. No, slaba je to utjeha bila za domaćine, koji se u nastavku nisu uspjeli vratiti u utakmicu, pa tako Pregrada odnosi iz Konjščine sva tri boda. 

1. ŽNL, 12. kolo

SLOGA – PREGRADA 0:2 (0:2)

SUCI: Kožar, Petriško, M. Lukec; GLEDATELJA: 60

STRIJELCI: 0:1 Belačić 19, 0:2 N. Kolar 30' 

SLOGA: Bajsić, Kereša, Kralj (25' Šavorić), Bičak (76' Žugec), Gorički, Makopek-Pušec (65' Fijan), Plenar (52' Svornik) (72' Vidović Popek), Latin (82' Simić), Poštek, Galina (82' Kuljak), Pluščec; trener: Ivan Kucljak

PREGRADA: B. Kušar, Vešligaj Kunštić, Ilić, Z. Vdović (77' Habjanec), D. Kolar (86' M. Kušar), N. Kolar, Juranić (62' Petrak), Javorić (73' Mušica), Špoljar (61' Krizmanić), Belačić (86' Zdolc); trener: Darko Kunštek 

 

 

NAjčitanije