Sjajni Zagorci na 100 milja Istre
Od 10. do 12. travnja 2026. godine održano je još jedno izdanje 100 Milja Istre, na kojem se okupilo preko 2.000 trkačica i trkača iz Europe i svijeta. Iz godine u godinu nastupe na ovoj prestižnoj trail utrci, koja je dio svjetskog UTMB kalendara bilježi sve više članica i članova TK Maraton Krapina!
Tako je ove godine boje kluba s ponosom nosilo čak šest članova, koji su nastupili na ultra dionicama od 110 km (4.300 metara visinske i 69 km (2.330 metara visinske). Darko Kunštek je nakon “vatrenog krštenja” 2025. godine, kad je nastupio na 69 km, u 2026. odlučio okušati se na dionici od 110 km, što mu je uspješno pošlo za rukom! Darko je utrku završio za impresivnih 14 sati, 28 minuta i 39 sekundi, što ga je svrstalo na 15. mjesto u kategoriji (35-39) i među TOP 50 u muškoj kategoriji (48. mjesto)!
Filip Očko je za svoj prvi nastup za TK Maraton Krapina također odabrao dionicu od 110 km, koju je svladao za 15 sati, 1 minutu i 44 sekunde, što ga je svrstalo na 19. mjesto u kategoriji (20-34) i 61. mjesto u muškoj kategoriji! Filipov plasman bio bi još bolji, ali nažalost je imao poteškoća na 108. km utrke, tražeći markacije koje su bile loše postavljene, a koje su vodile do cilja.
Na 110 km ove je godine nastupilo 473 trkačica i trkača (58 DNF-ova). Svoj prvi nastup u Istri uspješno je zabilježila naša Snježana Burić, koja je dionicu od 69 km svladala za 11 sati, 26 minuta i 33 sekunde, što ju je svrstalo na 20. mjesto u kategoriji (40-44) i na 92. mjesto u ženskoj kategoriji. Marko Cerovečki je za svoj prvi nastup u Istri također odabrao dionicu od 69 km, koju je svladao za 8 sati, 48 minuta i 25 sekundi, što ga je svrstalo na 19. mjesto u kategoriji (35-39) i 86. mjesto u muškoj kategoriji. Matija Kunštek je također po prvi puta nastupio u Istri, koji je dionicu od 69 km svladao za 10 sati, 57 minuta i 46 sekundi, što ga je svrstalo na 88. mjesto u kategoriji (20-34) i na 299. mjesto u muškoj kategoriji.
Karlo Frljužec također je odabrao dionicu od 69 km, koju je završio za 10 sati, 57 minuta i 54 sekunde, što ga je svrstalo na 56. mjesto u kategoriji (40-44) i na 300. mjesto u muškoj kategoriji. Na dionici od 69 km ove je godine nastupilo 633 trkačica i trkača (56 DNF-ova). Nakon dva nastupa na 42 km i jednog na 110 km, Karlu je ovo bio četvrti nastup u Istri.
Također, uspješni su bili i članovi Zagorje Adventure Teama. ''Od starta do cilja, kilometri, usponi, krize i osmijesi koji nisu nestajali.
Još uvijek ne znamo dal je više bilo sreće ili muke, ali jedno je sigurno, odradili su to kak treba. Veliki respekt cijeloj ekipi, ali i svima koji su ih cijelo vrijeme pratili i pobrinuli se imaju sve potrebno. '' - napisali su na svojoj Facebook stranici.
169 km prošli su: Dubravko Huić, Tomislav Vuzem, Branko Barlović, Siniša Gregurić iŽeljko Bulek, a 69 km prošli su: Alan Lojna, Anđelko Krištofić, Hrvoje Hanžić, Vedran Horvatek, Mario Očić, Petar Vrančić, Kristian Fučkar, Mihaela Barić i Matija Sitar.