Poraz Straže kod Zagreba

4. NL – središte skupina A: 14. kolo: Zagreb – Straža 3:0

U 14. kolu 4. NL središte, skupina A Straža je gostovala kod Zagreba. Svaki je bod za Stražu bitan, jer se nalazi na predzadnjem mjestu, no gostovanje kod Zagreba nije bilo nimalo jednostavno. Kolo prije Zagreb, koji stremi visokim pozicijama, poražen je kod Stubice, koja je donedavno bila i ispod Straže, pa je to malo budilo nadu kod Straže. S druge pak strane, poraz u Stubici kod Zagreba je izazvao reakciju, pa je trenerski dvojac Medić – Madunović na teren poslao skoro potpuno drugu ekipu. Zagreb je od početka utakmice krenuo sa posjedom lopte dok se Straža svjesno povukla i svoje prilike čekala iz protunapada. U 10. minuti Straža je prva zaprijetila sa 1 osam metara. David Janžek je pucao ravno u vratara Zagreba Matije Pavla Gašparića. Nakon toga Zagreb stvara dvije dobre prilike koje su upropaštene lošim udarcima. U 35. minuti najveća prilika za Stražu, domaći imaju korner, Borna Vidićek izbija i daje Matiji Birušu u for, koji vara svog čuvara i daje na drugu gdje Luka Bračun između dva igrača uspijeva se izboriti za loptu i na nekih 11 metara ostaje sam pred Gašparićem koji u padu brani udarac. U 43. minuti Zagreb je poveo. Nakon kontre Straže koja nije završena Zagreb dolazi do lopte, koju na desno strani kontrolira Ivan Dominiković, probija svog čuvara daje povratnu na 20-tak metara dvojica gostujućih igrača su neodlučna te Mario Vukoja dolazi do nje, puca vrlo mlako međutim lopta dolazi na pet metara gdje sam ostaje Marko Puškarić i zabija za vodstvo Zagreba. Gosti traže zaleđe, situacije je jako dvojbena, no ostaje vodstvo Zagreba.  U drugo poluvrijeme Straža ulazi puno odlučnije i bolje te stvara prilike međutim nepreciznost ih je koštala boljeg rezultata. Najbolja prilika Straže bila je u 70. minuti kada Vidićek dobiva loptu na desnoj strani daje za Janžeka unutar 16 metara kojeg zahvaća Ivor Zbožil, Janžek ne pada nego nastavlja trk i daje povratnu na nekih 3-4 metra gdje u posljednji tren Dominiković izbija. U 79 .minuti rješenje utakmice nakon duge lopte na Firera kojeg sa leđa poteže Facundo Ariel Buenanueva, sudac Vrljić ostaje nijem, loptu uzima Vukoja i fantastično u prostor gura brzonogog Ukrajinca Maksima Navrotskyog koji izbija sam pred Draškovića i udarcem u suprotni kut ga matira. U sam smiraj utakmice, u 3. minuti nadokande, lijepa akcija domaćina za 3:0. Roko Tarle osvaja dosta prostora daje za Yehora Pinchuka, ovaj mu je vraća i sa nekih 10-tak metara preciznim udarcem u suprotni kut Tarle postavlja konačan rezultat utakmice. Straža opet može biti zadovoljna igrom, ali u nogometu se broje golovi koji su opet izostali. U zadnjem jesenskom nastupu Straža u zagorskom derbiju dočekuje Rudar DZ.