Pobjeda Gaja za skok na šesto mjesto

3. HNL – središte 28. kolo: Gaj Mače – Vrapče

DSC_0047 (2).JPG

U 28. kolu 3. HNL središte Gaj je u Maču dočekao Vrapče. U posljednje vrijeme Gaj igra u promjenjivoj formi, nekako je dojam bolje protiv top 5 ekipa, nego protiv onih iz donjeg dijela ljestvice. Nekako se u tu priču uklopio i poraz u 27. kolu u utakmici igranoj u srijedu kod Bistre, nakon koje je Gaj pao na 8. mjesto, a prije svoje utakmice, nakon subotnjih rezultata pao je na 11. Vrapče je pak u ovaj susret ušlo također nakon poraza u srijedu, ali minimalnog od vodećeg Trnja. Pobjedom bi se Gaj digao na 6. mjesto.

Krenulo je izvrsno za Gaj, kojeg je u vodstvo nakon proigravanja Benčića u 10. minuti doveo Šaban, da bi već u 16. minuti na 2:0 povisio Postonjski. No, nakon ubačaja Mohača u 38. minuti iz slobodnjaka, Bakmaz smanjuje na 2:1, te se sa tim rezultatom odlazi na odmor. U nastavku, u 56. minuti Vukadin nakon ubačaja s desne strane glavom sa 13 metara precizno pogađa za 3:1, za opet malo lakše disanje Gaja. Da ne bi bilo dvojbi, u 80. minuti srušen je u kaznenom prostoru Cvrtila, a za konačnih 4:1 sa bijele točke zabio je Šaban. Ovom pobjedom Gaj je skočio na 6. mjesto.