Lukavec do važne pobjede u Bedekovčini

4. NL – središte 27. kolo: Tondach – Lukavec 2:3

DSC_0043.JPG

U 27. kolu 4. NL središte Tondach je dočekao Lukavec. Bila je to teška domaća utakmica, stigla nakon poraza kod Moslavine 1:6. Naime, Lukavec je na 2. mjestu i čvrsta je ekipa, koja rijetko gubi, a na proljeće ima i čak 5 neodlučenih rezultata, između ostalog i kod Mladosti u Zaboku, što je mogao biti znak Tondachu da se ima pravu nadati pozitivnom rezultatu. U prvih 45 minuta domaćini stvaraju tri čiste prigode, ali golman Luter sjajno brani zicere i Pasaričeku i Bobincu i Sedlaru. S druge pak strane u 17. minuti izvode jednu vrlo dobru akciju, koju u 0:1 pretvara Krpečanec.

U nastavku prvu akciju gosti pretvaraju u gol. Humeljak je u 51. minuti dobio loptu na lijevoj strani, ušao u kazneni prostor i ispod Družinca poslao loptu u mrežu za 0:2. U 70. minuti kapetan gostiju Borković puca sa 20-tak metara, lopte se na putu prema golo od nekoga odbija i odlazi u mrežu za 0:3. U 72. minuti domaćini smanjuju. Nakon ubacivanja s desne strane, za 1:3 zabio je Frtalj. U 2. minuti sučeve nadoknade nakon ubačaj iz slobodnjaka na 2:3 smanjuje Pasariček. No, do kraja golova nije bilo pa Lukavec dolazi do važne pobjede u borbi za 2. mjesto.