Jarun preuzeo vodstvo, Zagorec je četvrti, Gaj šesti

3. HNL – središte 28. kolo

Danas su odigrane još dvije utakmice 3. HNL središte. U isto vrijeme kada je Gaj pobjeđivao 4:1 Vrapče, što ga je vratilo na 6. mjesto ljestvice, u Trnju se igrao prvi derbi, susret dvije vodeće ekipe, možda i ključan za konačan rasplet borbe za 1. mjesto. Nakon utakmice prvo mjesto preuzeo je Jarun, iako su domaći igrači zabili sva tri gola, no na njihovu žalost dva u vlastitu mrežu. Trnje je već u 3. minuti u vodstvo doveo Guja, da bi autogolom u 28. minuti izjednačio Filipović. Konačnih 1:2 postavio je Ribić još jednim autogolom u 49. minuti. Sada Jarun vodi sa 63 boda, a Trnje ima 61, dok je Kurilovec na 3. mjestu sa 56 bodova. Zagorec KR je na 4. mjestu sa 48 bodova, a Gaj na 6. sa 40 bodova. U 29. kolu Zagorec dočekuje Lučko, a Gaj gostuje kod Ponikvi. Valja napomenuti da je ostala za odigrati i još jedna utakmica 28. kola. U utorak će igrati Lučko i Vrbovec.