FOTOGALERIJA: Još jedni susreti folklornih ansambala i prijenos utakmice Hrvatska - Gana

Nastavljena velika manifestacija ''Ljeto u Mariji Bistrici 2026.''

Smotra i prijenos utakmice  FotoJret.jpg

U sklopu velike manifestacije ''Ljeto u Mariji Bistrici'', u subotu su, na središnjem bistričkom trgu održani 37.-te susreti folklornih ansambala u organizaciji KUD-a ''Lovro Ježek'' Marija Bistrica. Uz domaćine nastupili su KUD-ovi: Laz, ''Moslavec'' Voloder, ''Zgubidan'' Marija Gorica, ''Mladost'' Odra i Folklora skupina ''Grifon'' Šempeter iz Slovenije. Kako je u tijeku Svjetsko nogometno prvenstvo i ovaj puta organizatori su odlučili upriličiti prijenos utakmice na velikom video zidu. Izbor je pao na jedinu vikend utakmicu Hrvatske u grupnoj fazi, pa su tako posjetitelji mogli uživati u utakmice Hrvatska – Gana i na kraju se radovati pobjedi vatrenih. Između susreta i utakmice za zabavu je bio zadužen odličan band Rusty Groove.

FOTOGALERIJU POGLEDAJTE OVDJE

Dani folklora i zabave KUD-a ''Laz''

Manifestacija ''Ljeto u Mariji Bistrici'' prvog srpanjskog vikenda tradicionalno seli na Laz. Naime, KUD ''Laz'' i ove godine organizira Dane folklora i zabave i to u subotu i nedjelju.  U subotu od 19 sati na rasporedu je Večer folklora, a uz domaćine iz KUD-a ''Laz'' nastupaju: KUD-ovi: ''Mihovljan'', ''Strmec'', “Meteor” Hraščina, ''Vinica'', ''Valentinovo'', ''Vrbovec'', te ''Ježice'' - Mali vokalni sastav KUD-a ''Lovro Ježek'' Marija Bistrica.  Za zabavu je zadužena grupa “Putnici”. U nedjelju od 18 sati počinje Dan dječjeg stvaralaštva, pjesme i tambure, a nastupa više sekcija KUD-a ''Laz'' i KUD-a ''Lovro Ježek'', KUD ''Graničar'' Križ i Belečke mažoretkinje.

Za zabavu na završnici zaduženi su “Dinacordi-Luna” band. Događanja ima i u Mariji Bistrici. Već u petak u Općinskoj knjižnici i čitaonici Marija Bistrica, u 20 sati na rasporedu je otvorenje izložbe 'Bračni portreti iz Marije Bistrice'', u organizaciji Udruge ''Stav''. U nedjelju pak Planinarsko društvo ''Grohot'' organizira još jedan pohod Planinarskom obilaznicom ''Za dušu i tijele – Mirko Fulir'' . Polazaka je u 9 sati na početku obilaznice, podno Bistričke kalvarije. A Udruga ''Hrvatska žena'' Marija Bistrica, u nedjelju organizira još jednu prezentaciju pripreme bistričkih štrukli, i to na središnjem bistričkom trgu, s početkom u 10 sati. 

FOTOGALERIJU POGLEDAJTE OVDJE

NAjčitanije