Dan za pamćenje: Djeca iz Kumrovca pokazala kako se zabavlja bez ekrana

Autor Zagorje.com
32082.jpg

Još jedno prekrasno druženje u organizaciji DND-a Kumrovec pokazalo je kako se najljepše uspomene stvaraju daleko od ekrana – u prirodi, uz igru, sport, smijeh i dobro društvo.

Smijeh, navijanje i bodrenje

Projekt 'Veselo s nama – makni se od ekrana 2' pokrenuli su dječja načelnica i Dječje vijeće Općine Kumrovec s ciljem poticanja djece na druženja s vršnjacima i odraslima te provođenje slobodnog vremena na svježem zraku. Projekt je realiziran uz financijsku potporu Krapinsko-zagorske županije.

- Kroz šetnju, sportske aktivnosti i zajedničko druženje još smo jednom dokazali da za dobru zabavu nisu potrebni ekrani, već samo malo dobre volje i puno dobre energije. Druženje u sklopu projekta održalo se u nedjelju, 21. lipnja, a započelo je šetnjom od Kumrovca do stadiona. Po dolasku na stadion uslijedio je poligon spretnosti koji je oduševio sve sudionike. Djeca su s velikim entuzijazmom prelazila sve prepreke i izazove, a mnogi su poligon odigrali više puta jer im je bio jako zabavan. Smijeha, navijanja i bodrenja nije nedostajalo ni tijekom posebnog izazova u kojem su snage odmjerili mame i tate. Natjecateljski duh bio je prisutan, ali najvažnije je bilo zajedništvo, dobra zabava i druženje – kaže Valentina Pavlić Grilec, predsjednica Društva Naša djeca Kumrovec.

 

Druženje velikih i malih

Nakon sportskih aktivnosti uslijedilo je osvježenje i ukusan roštilj koji su pripremili vrijedni očevi, a druženje se potom nastavilo uz nogomet, badminton, gumi-gumi, bejzbol, preskakanje vijače, graničar i mnoge druge igre. Za sve sudionike bila je osigurana hrana, piće i svježe voće, a uspomenu na ovaj lijepi dan svi su ponijeli kući u obliku šilterice s logom DND-a.

- Vesela atmosfera, dječji osmijesi i dobro raspoloženje pratili su nas tijekom cijelog dana. Osmijesi na licima djece i odraslih najbolji je dokaz da je cilj projekta ostvaren. U druženju su uživali svi – i veliki i mali, a već sad se veselimo novim susretima i zajedničkim avanturama. Ovakva druženja važna su za povezivanje djece, roditelja i cijele zajednice. Svima želimo dugo, toplo i bezbrižno ljeto ispunjeno igrom, prijateljstvom i boravkom na otvorenom – rekla je Pavlić Grilec.

 

 

NAjčitanije