Muškarac uhićen u Pregradi dobio 30 dana zatvora

Autor Zagorje.com
uhićenje.png

Foto: Ilustracija/Pixsell (Nije u vezi s navedenim događajem)

U Pregradi je jučer oko 13 sati policija zaustavila 57-godišnjeg vozača teretnog vozila koji je za volanom bio pod utjecajem alkohola. Kako su izvijestili iz policije, muškarac je imao čak 1,71 promila alkohola u organizmu, a pritom nije koristio ni sigurnosni pojas.

Policijski službenici zaustavili su ga tijekom redovne kontrole prometa. Daljnjim provjerama utvrđeno je i da je vozač već ranije više puta pravomoćno kažnjavan zbog prometnih prekršaja, zbog čega je odmah uhićen, a vozilo mu je privremeno oduzeto.

„Vozač je već nekoliko puta pravomoćno kažnjavan za prekršaje u cestovnom prometu, uhićen je i privremeno mu je oduzeto osobno vozilo.“ – izvijestila je PU krapinsko-zagorska.

Kako su naveli iz Policijske uprave krapinsko-zagorske, 57-godišnjak je danas, 12. ožujka, uz optužni prijedlog doveden na Općinski sud. Sud mu je odredio zadržavanje u trajanju od 10 dana te izrekao kaznu zatvora od 30 dana, novčanu kaznu od 130 eura i zabranu upravljanja motornim vozilima B kategorije na godinu dana.

Kazna zatvora smanjena je za deset dana zadržavanja te je izrečena uvjetno na rok od jedne godine. Nakon sudske odluke muškarac je predan u Zatvor u Zagrebu, izvijestili iz PU krapinsko-zagorske.

NAjčitanije