Dječak (14) pretukao šipkom vršnjaka. Policija: 'Ovo mu nije prvi put'

policija i hitna pixsell

Policijski službenici Policijske postaje Makarska su 3. srpnja 2026. godine u kasnim večernjim satima zaprimili dojavu da je 14-godišnjak doveden na pružanje liječničke pomoći i da je lakše ozlijeđen

Utvrđeno je da je napadnut je u blizini ugostiteljskog objekta u Tučepima gdje ga je metalnim predmetom napao drugi maloljetnik (15), javlja Makarska danas.

Policijski službenici su ubrzo nakon događaja pronašli i uhitili maloljetnika povezanog s događajem i nad njim je provedeno istraživanje.

'Kriminalističkim istraživanjem utvrđeno je postojanje osnovane sumnje da je maloljetnik počinio kazneno djelo Teška tjelesna ozljeda u pokušaju. S obzirom na to da je do sada prekršajno prijavljivan zbog naročito drskog i nepristojnog ponašanja nad vršnjacima, uz kaznenu prijavu predan je pritvorskom nadzorniku. Ispitan je pred sudcem za mladež, a nakon toga je pušten na slobodu', objavila je PU splitsko-dalmatinska.

NAjčitanije