Županija dala 250 tisuća kuna obrtnicima i poduzetnicima za nastup i promociju na sajmovima
Obrtnička komora dobila je 150 tisuća kuna, a Gospodarska 100 tisuća kuna
Danas je u Krapini župan Željko Kolar potpisao ugovor s predsjednik Obrtničke komore KZŽ Davorom Pleškom i predsjednikom HGK ŽK Krapina Josipom Grilcom o dodjeli sredstava koja će biti korištena za promociju i nastupe gospodarstvenika i obrtnika na različitim događanjima u zemlji i inozemstvu. Obrtnička komora KZŽ dobila je 150.000 kuna, a HGK ŽK Krapina 100.000 kuna. Josip Grilec istaknuo je kako će sredstva, kao i uvijek, biti namjenski potrošena, ali i da su zagorski gospodarstvenici opravdali i ta i svaka druga sredstva koja su dobili. – Zagorsko je poduzetništvo povećalo prihode s 9 milijardi kuna na 12 milijardi kuna u nekoliko godina. Mislim da je to zaista respektabilno – dodao je Grilec, a na njegove se zahvale nadovezao i Pleško rekavši kako su oni već proveli dvije aktivnosti koje će dijelom biti financirane od dobivenih sredstava. – Posjećivat ćemo sajmove i mislim da je to dobrodošla aktivnost za sve naše obrtnike – naglasio je predsjednik OK KZŽ.
Župan Željko Kolar zahvalio je predsjednicima komora na odličnoj suradnji i na tome što se međusobno vrlo dobro razumiju oko prioriteta u obrtništvu i gospodarstvu. – Bio sam tri dana na službenom putu i baš u tom periodu javili su se neki komentari da Županija i ja nemamo baš neki udio u stvaranju pozitivne poduzetničke klime. Odmah ću demantirati te navode i reći kako sam upravo na tom službenom putu na Kosovu održao dva sastanka, jedan s ministrom inovacija i poduzetništva Republike Kosovo Besimom Beqajem, a drugi s ministrom gospodarskog razvoja Valdrinom Llukom. Naime, oni kreću u rekonstrukciju termoelektrane i izgradnju nove, a to je posao vrijedan više od milijardu i 300 milijuna eura – objasnio je župan dodajući da je razgovarao s dva ministra o tome da bi Orometal i Pireko mogli biti kooperanti na tom poslu. – Ako to nije konkretna pomoć, ja ne znam što onda jest. Još jedna stvar je činjenica da će Krapinsko – zagorska županija na Međunarodnom poslovnom forumu Perspektive u Dubrovniku dobiti Nagradu i priznanje za razvoj poduzetništva u srednjoj i jugoistočnoj Europi. Nismo se sami prijavili i predložili već su nas drugi izabrali i prepoznali – rekao je Kolar.
Prethodni članak
Sljedeći članak
UŽAS U BEDEKOVČINI: Ženu je ubio kod susjeda, sebe u klijeti. Četvero djece ostalo bez roditelja
STRAVA U ZAGORJU: Ubio ženu pa sebe! Slijedi očevid
Doznajemo detalje požara u zabočkom CIAK-u: Radnici nam ispričali kako je sve krenulo
NOVI DETALJI UBOJSTVA U ZAGORJU: Vatrenim oružjem ubio ženu, pa si presudio u klijeti
Požar u domu za starije! Traje evakuacija 250 korisnika, vatrogasci na terenu: 'Vlada panika'
[FOTOGALERIJA] Pobjednici 1. Zabočke čvrčkijade: ‘Spravili smo ih po starinski, po našem domaćem receptu’
Vozači, oprez: Ovo su kazne koje možete dobiti za nepoštivanje zimskih uvjeta, cifre nisu male
Nove pobjede za Bedex 1 i Toplice 1
Otkriveno u kakvom je stanju pacijent koji ima gubu! Iz bolnice stižu detalji o mogućnosti širenja bolesti
FOTOGALERIJA: U Oroslavju se dijeli sekelji gulaš i pire krumpir, pripremljeno 2.000 porcija
Posebno priznanje za JU Zagorje zeleno u području ruralnog turizma
Ovaj vikend: Djed Božićnjak stiže u Westgate
PEVEX Zabok slavi rođendan i časti kupce s 15% popusta
Najbolji popusti za predblagdanski shopping
Bliži se kraj 2025., a mi još uvijek ručno provjetravamo? Možemo to i pametnije uz ventilaciju s rekuperacijom na akciji do -40%!
