Župan Kolar u radnom posjetu općini Stubičke Toplice
Župan Krapinsko-zagorske županije Željko Kolar jučer je u nastavku obilaska općina i gradova posjetio Općinu Stubičke Toplice
Župan Krapinsko-zagorske županije Željko Kolar jučer je u nastavku obilaska općina i gradova posjetio Općinu Stubičke Toplice
U prostorijama Općine Stubičke Toplice održao je radni sastanak s načelnikom Vladimirom Bosnarom i njegovim suradnicima. Tema ovoga radnog sastanka, kao i prethodnih sastanaka s načelnicim i gradonačelnicima, bili su problemi s kojima se susreću stanovnici ove općine, ali i razvojni planovi i projekti Općine Stubičke Toplice.
Župan Kolar te načelnik Bosnar prvo su se dotaknuli teme županijske ceste ŽC 2219 koja je važna s obzirom na održavanje Svjetskog skijaškog kupa, ali i kao prometni pravac prema Zagrebu. Vezano uz tu temu župan Željko Kolar istaknuo je da su ove zime u Županijskoj upravi za ceste potrošena velika proračunska sredstva za zimsku službu te je stoga bio onemogućen rad na novim projektima i obnovama cesta. "Sljedeće godine ova županijska cesta ŽC 2219 biti će svakako jedna od prioritetnijih." - poručio je župan te najavio uskoro sastanak na tu temu s načelnicima i garadonačelnicima.
Osim toga razgovaralo se i o klizištima gdje je načelnik Bosnar posebno naglasio problem jedne kuće koja je i prije bila ugrožena, ali i o problemu stečaja i prodaji poduzeća Komus čiji je djelomični vlasnik između ostalih i Općina Stubičke Toplice. Razgovaralo se i o širenju škole čiji je projekt prijavljen u bazi podataka Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta, ali i o projektu poslovnih zona Stubaki te Strmec Stubički.
Tema sastanka bili su i turistički projekti autokampa te prilazne ceste za vinotočje Coha gdje je župan Kolar predložio načelniku Bosnaru da uputi zahtjev Županiji te ujedno najavio da će svi načelnici i gradonačelnici biti detaljno upućeni u županijske proračunske mogućnosti financiranja takvih i sličnih projekata.
U vidu turističkih projekata bilo je riječi i o projektu Stubaki čije će gradilište u ponedjeljak župan Željko Kolar obići zajedno s Jakom Andabakom. Na kraju je još župan naglasio važnost pripremljenosti projekata i dokumentacije te poručio: "Ne mogu reći da će sve biti sjajno, ali oni koji će imati gotove projekte dobro će proći".
Prethodni članak
Sljedeći članak
Tragičan kraj potrage: Nestala učiteljica Barbara (39) iz Zlatara pronađena mrtva
Nestala je Barbara, 39-godišnja učiteljica iz Zlatara! Traže je policija i HGSS
[FOTO i VIDEO] U Zaboku otvoren prvi McDonald's u Zagorju! Pogledajte kako izgleda
TUŽNA VIJEST: Preminuo poznati zagorski direktor i političar
NOĆNA DRAMA: Policija upala u zabočki kafić, uhitila 32-godišnjaka, a onda se akcija nastavila...
Povijesna odluka za vozače: Sabor donio zakon koji zauvijek mijenja način vožnje u Hrvatskoj
Danas radovi na novim lokacijama! Evo gdje sve uskoro nestaje struje u Zagorju
Samo dva znaka horoskopa ležat će na brdu novca za praznike – i sve će im ići od ruke
Muškarac iz Zagorja uhićen u Koprivnici! Doznaje se razlog i detalji
Ove nedjelje dođite u Zabok! Čeka vas odličan koncert
Posebno priznanje za JU Zagorje zeleno u području ruralnog turizma
Ovaj vikend: Djed Božićnjak stiže u Westgate
PEVEX Zabok slavi rođendan i časti kupce s 15% popusta
Najbolji popusti za predblagdanski shopping
Bliži se kraj 2025., a mi još uvijek ručno provjetravamo? Možemo to i pametnije uz ventilaciju s rekuperacijom na akciji do -40%!
