Župan Kolar obećao financijsku pomoć pri dogradnji škole i izgradnji sportske dvorane
Kolar je s načelnikom Stubičkih Toplica Josipom Beljakom, ravnateljicom OŠ Brigitte Gmaz te predsjednicom OO SDP – a St. Toplica Sabinom Frgec obišao završne radove na energetskoj obnovi škole
Osnovnu školu Vladimir Bosnar u Stubičkim Toplicama danas je posjetio župan Željko Kolar, gdje je najavio kako je Krapinsko – zagorska županija spremna, iako nije osnivač škole, financijski pomoći u budućim projektima nadogradnje škole te izgradnje sportske dvorane.
Kolar je obišao trenutne radove na energetskoj obnovi škole, koji su pri kraju te je istaknuo kako je upoznat s time da postoje planovi i potreba za dogradnjom škole i izgradnjom sportske dvorane. – Uvjeti u ovoj školi jedni su od najboljih u županiji, dobro su opremljeni i gospodari se manirom dobrog gospodara. No, potrebno je širiti objekt. Stoga smo i mi na raspolaganju, bez obzira što nismo osnivač škole, da financijski pomognemo da se te investicije završe – rekao je župan Kolar, dodavši kako očekuje poziv načelnika Beljaka, kada se Općinsko vijeće odluči krenuti u projekt dogradnje, da zajedno sjednu i vide u kojoj se mjeri i Krapinsko – zagorska županija može uključiti.
Načelnik Stubičkih Toplica Josip Beljak zahvalio je županu Kolaru na posjetu. – Naše su želje dogradnja škole i izgradnja manje sportske dvorane, lijepo je za čuti da je i Županija spremna pomoći. Sad je vrijeme sklapanja proračuna za sljedeću godinu i sigurno ćemo jedan dio sredstava predvidjeti za dogradnju škole i projektnu dokumentaciju za sportsku dvoranu te ići u tom smjeru da što prije dogradilo krilo za tri kabineta te novi prostor za školsku knjižnicu – rekao je Beljak.
Ravnateljica OŠ Vladimir Bosnar Brigitte Gmaz istaknula je kako je počašćena pohvalama koje je župan izrekao o organizaciji rada i samoj školi te je napomenula kako školu trenutno pohađa 201 učenik. – Radimo u 12 razrednih odjela u 6 učionica, a imamo i dvije specijalizirane učionice. Dogradnja nam je nužna, jer sada radimo u dvije smjene, a dogradnjom bismo mogli imati jednu smjenu i tako pružiti djeci više izvannastavnih aktivnosti u poslijepodnevnim terminima – rekla je ravnateljica.
Obilasku škole prisustvovala je i Sabina Frgec, općinska vijećnica te predsjednica OO SDP -a Stubičkih Toplica, ujedno i profesorica njemačkog i talijanskog. Ovom je prilikom napomenula kako će se i dalje u radu vijeća zalagati da se u ovom mandatu izgradi sportska dvorana i proširi škola, jer je obrazovanje na prvom mjestu.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Kuhana jaja ljušte se u jednom potezu: Dodajte samo jedan sastojak u vodu i ljuska sama otpada
U osnovnoj školi u središnjoj Hrvatskoj pronašli popis za odstrel s imenima djece
Prognostičar objavio kad možemo očekivati snijeg u Zagorju
Popularni trgovački lanac: 'Ne koristite ovaj proizvod, vratite ga, vraćamo novac'
Zaboravite na skupo gnojivo za cvijeće: Biljke bujaju uz ovu namirnicu koju svaka kuhinja ima, a završava u smeću
Stižu velike promjene za sve vozače u Hrvatskoj: Nova pravila mijenjaju sustav vozačkih dozvola!
VAŽAN ISKORAK: Zavod za javno zdravstvo KZŽ otvorit će Centar za mentalno zdravlje
Prometni kaos na zaobilaznici: Vozio po razrovanoj cesti zatvorenoj zbog radova - 'Vjerojatno je...'
Od tri DVD-a na području grada Zlatara – izabrane dvije predsjednice!
Nesreća u Krapini. Izlazila s benzinske i naletjela na pješake
Stručnjakinja otkriva: Klasičan vrt ili gredice?
Sudjelujte u akciji 'Jeste li ih vidjeli? - proljetnice' putem mobilne aplikacije
BRZI RAST AQUADENTA S JASNOM VIZIJOM: Od jedne ordinacije do nove lokacije i estetske medicine
Zdravo tlo - zdrava hrana: Kako uzgojiti zdravu hranu u našem povrtnjaku?
Kandidacijske liste za izbore za mjesne odbore općine Sveti Križ Začretje
