[ZLATAR] U ponedjeljak započinju radovi na sanaciji klizišta u Vinogradskoj ulici, a na snazi će biti posebna regulacija prometa
Iz Grada Zlatara obavještavaju građane da će u ponedjeljak 12. kolovoza 2019. započeti radovi na sanaciji klizišta “Vinogradska ulica” .
Za vrijeme izvođenja radova na sanaciji klizišta radovi će se izvoditi na način da se zatvara promet u dijelu Vinogradske ulice radnim danom od 06:00 do 16:00 sati. U tom periodu promet će se regulirati obilaznim pravcem kroz Ulicu Milivoja Stančića sukladno Elaboratu privremene regulacije prometa, oznaka VZ-08/19. Za vrijeme slobodnog prometovanja kroz Vinogradsku ulicu biti će omogućen prolaz kroz slobodni prometni trak minimalne širine 2,75m – rekli su iz Grada.
Za vrijeme trajanja radova biti će postavljena privremena vertikalna prometna signalizacija te se mole građani na poštivanje iste.
Projektom će se sanirati klizna ploha u dužini oko 50 m, koja zahvaća postojeću kolničku konstrukciju te pokos uz sjeverni rub prometnice. U zoni radova izvesti će se potporni zid, obnoviti kolnička konstrukcija, izvesti odvodnja i urediti površine izložene eroziji.
Izvođač radova je poduzeće Vodoprivreda Zagorje d.o.o., a ugovorena vrijednost radova 778.327,32 kuna s PDV-om.
Sanaciju ovog klizišta sufinanciraju Hrvatske vode sa 60%, dok je ostatak osiguran u Proračunu Grada Zlatara.
Rok za završetak radova je 15.11.2019. godine.
Prethodni članak
Sljedeći članak
FOTO: 'Štrajenje' kao dobrodošlica za novorođenu bebu
Učenik brutalno pretučen u osnovnoj školi. Njegova majka: 'Lupali su mu glavom o umivaonik'
ANKETA: Poskupljuju domovi za starije, evo što o tome kažu Zagorci
Nova era prijevoza: Zagorski grad dobit će 2 električna autobusa
SPEKTAKL: Zvijezda hrvatske glazbene scene stiže na Advent u Zaboku
Počinju se osjećati prvi signali retrogradnog Merkura: Ovim znakovima sprema se pravi kaos
Državni inspektorat: Oglušite li se na ovaj zakon, prijete kazne od 929 do gotovo 4.000 eura
Krešo skrivio prometnu pa zbrisao: 'Ma, popio sam 2 litre Vlahova…'
Stiže iznadprosječno toplo vrijeme: Evo što nas čeka za blagdan Svih svetih
Novo ruho dječjeg igrališta u Dječjem vrtiću Zlatni dani
[VIDEO] AQUADENT – nova era dentalne skrbi stigla u Zagorje
Do 4 puta dnevno izmijenite kompletan zrak u svom prostoru – bez gubitka temperature, bez vlage, a za cijenu jedne kave godišnje i besplatnu montažu!
Izrada kućice za ježa – korak prema očuvanju prirode
U Zaboku veselim zvukovima svečano otvoren novi slušni centar Neuroth
[VIDEO] Mario Commerce okupio preko 100 sudionika na konferenciji o riznici i digitalizaciji JLS-a
