Zaljubljenici u ekstremne sportove sada mogu vježbati u obnovljenom parku u D. Stubici
Obnovljena je staza za ekstremni biciklizam zajedno sa rampom za spuštanje, skokovima i doskocima, a na samim terenima napravljen je i street workout park sa spravama za vježbanje
Park za ekstremne sportove “Polygon” na prostorima Automoto kluba Donja Stubica obnovljen je ovog proljeća u sklopu građanske akcije “Obnova parka za ekstremne sportove“ koja je provedena kroz ožujak, travanj i svibanj zahvaljujući financijskoj potpori Zaklade za poticanje partnerstva i razvoja civilnog društva iz Pule u sklopu decentraliziranog modela financiranja Nacionalne zaklade za razvoj civilnoga društva sa sredstvima od 13.000,00 kn gdje je još udruga participirala s dodatnih 3.000,00 kn samu akciju.
Radna akcija
U okviru obnove samoga parka obnovljena je staza za ekstremni biciklizam zajedno s rampom za spuštanje, skokovima i doskocima, a na samim terenima napravljen je i street workout park sa spravama za vježbanje. Najprije su očišćeni zapušteni tereni, posječena je živica i napravljeni su novi nacrti za obnovu i nadogradnju parka. Bagerom su popravljeni stari i napravljeni novi skokovi i doskoci, a fini radovi su napravljeni ručno, tj. lopatama. Formirane nove staze i zavoji za pojedine discipline vožnje bicikala, napravljena je nova rampa za spust koja je obojana i zaštićena i nakon što je na terenima pokošena trava nova generacija ekstremnih biciklista iz Zagorja može sada čitavoga ljeta uživati vozeći se po Polygonu. U provođenju ove građanske akcije sudjelovalo je 17 članova udruge i volontera iz stubičkog kraja od koji su park obnavljali pod idejama Janka Ključarićeka a u pomoć su i uskočili i čakovečki vozači-volonteri Jasmin Habula i Dario Đorđević. Kao završna manifestacija organiziran je Sportsko-glazbeni događaj “Polygon 2017.” na kojem su vozači iz Zagreba, Umaga, Samobora, Zlatara i stubičkog kraja pokazivali vratolomije na biciklima, a poklonici zdravog načina života i prirodnog vježbanja isprobali street workout sprave.
Čuveni salto i vratolomije na biciklima
Organizirano je i prigodno natjecanje prošle subote gdje su svoje vještine u vožnji pokazivali Zagorci Ivan Šamal i Stjepan Žlabur, a pobjednik je bio Ivan Kukuljan iz Umaga koji je zadivio publiku okretanjem bicikla u zraku - čuveni salto gdje se vozač i bicikl prilikom skoka okreću u zraku za 360 stupnjeva te nakon doskoka nastavljaju vožnju. Unatoč spretnosti vozača bilo je tu i padova, no ozljede su bile bezazlene. Tijekom čitavog dana događaj je pratila urbana glazba koju su miksali stubički DJ-i, a vratolomije na biciklima su mogli pratiti i zainteresirani građani Donje Stubice i okolice. Multimedijalni centar STUB-KLUB i dalje organizacijski s odgovornošću stoji iza ovog parka na kojem će kroz ljetne praznike dodatno provoditi svoje projekte i programe, a svi zainteresirani vozači koji žele voziti po parku dužni su imati odgovarajuću opremu te ispravne bicikle posebno namijenjene za takav sport.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Dio Hrvata uskoro neće moći pristupiti internetu na mobitelu: Mreža se gasi i u Zagorju!
Prvo ekološko kupalište u Zagorju: Poznato je kada se otvara biološki bazen u Pregradi
Policija upala u kuću u Zaboku pa ostala u šoku: Prizor ih je potpuno zatekao!
Stručnjakinja otkriva: Klasičan vrt ili gredice?
Postavljene prometne kamere na tri lokacije u Zagorju
Optužnica za naručeno ubojstvo mladog para u Zagrebu bivšem vojniku još uvijek nije potvrđena
U Zaboku akcija darivanja krvi. Božidar dao krv 84. put
Pokušaj ubojstva! Muškarac (53) napao 85-godišnjaka
KAJkavica: ‘Slike moje mladosti’ u Donjoj Stubici
HEP najavio: Sutra bez struje brojna mjesta u Zagorju
Proljeće dolazi – otvoreni prozori ili pametna ventilacija s rekuperacijom?
Sudjelujte u akciji 'Jeste li ih vidjeli? - proljetnice' putem mobilne aplikacije
BRZI RAST AQUADENTA S JASNOM VIZIJOM: Od jedne ordinacije do nove lokacije i estetske medicine
Zdravo tlo - zdrava hrana: Kako uzgojiti zdravu hranu u našem povrtnjaku?
