[ZA SVE LJUBITELJE ZDRAVIH JABUKA] Izložba starih sorata, predavanja, jabučne delicije i nagrade
U dvoru Veliki Tabor održat će se 7. Dani jabuka. U petak, 18. listopada od 10 do 11 sati održat će se determinacija starih sorti jabuka, a od 15 do 17 sati Dani otvorenih vrata Dječjeg vrtić "Tratinčica" uz kuhanje jabučjaka.
U subotu, 19. listopada od 10.30 održava se predavanje Uprave za stručnu podršku razvoju, poljoprivrede i ribarstva, Ministarstvo poljoprivrede i Kozjanski park na temu: Biološka raznolikost i travnjaci velike prirodne vrijednosti (Georg Gal, dipl.ing.agr.), stare sorte voća (Georg Gal, dipl.ing.agr.), bobičasto voće (Nenad Očić, dipl.ing.agr.) i korisne ptice u voćnjaku (Dušan Klenovšak, biolog). Na Danima jabuka očekuje vas i dječji kutak. Od 13 sati slijedi svečani program. Moći će se kušati razne delicije od jabuka te domaći proizvodi seoskih turizama Desinića i okolice. Visit Kumrovec, Desinić, Zagorska Sela nagrađuje najbolje uređeni štand, najbolji novi kolač od jabuka i najbolji tradicionalni kolač od jabuka. Bit će tu osim jabučjaka i kompot od jabuka i jabuka u šlafroku. Uz izložbu jabuka ove godine partneri, JZ Kozjanskog parka predstavljaju izložbu pod nazivom "Ptičarijada" u kojoj će biti predstavljene fotografije ptica. U nedjelju 20. listopada održat će se izložba starih sorti jabuka.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Stigao nalog za rušenje kuće koju je Amerikanac kupio za 5000 eura u Zagorju i uredio je
Liječnici upozorili: Ako osjetite i jedan od ovih 10 simptoma, hitno se javite doktoru
[PROGNOZA VREMENA] Vruće, ali evo kada su mogući pljuskovi
Aktiviran SRUUK! Građanima na mobitel stigle SMS poruke upozorenja
Upravo upaljeni generatori: Prijeti nam noćna tuča
[FOTO] Odlično napreduju radovi na rekonstrukciji i dogradnji škole u Svetom Križu Začretju
Najljepša vijest: Rođena 21 beba u Zagorju, ovo su imena rodilja
Kolar o otpadu u Poznanovcu: 'Svi su sve znali. I ja sam sve znao, ali nisam imao ovlasti ništa učiniti'
Strašno nevrijeme u Sloveniji: Muškarca kod Celja ubio grom
Sutra u Maclju posljednji ispraćaj i pokop 500 hrvatskih žrtava ekshumiranih iz grobnica u Sloveniji
Stradala životinja na cesti: kako pravilno postupiti
Važnost divljih oprašivača
Zaboravite na tipske stanove: Arhitekt Saša Vlajo otkrio nam je kako izgleda dom u kojem je svaki kvadrat krojen po mjeri stvarnog života
Svjetski dan rendžera – 31. srpnja
Imate modernu kuću, savršenu izolaciju i snažnu klimu, ali pojavljuju se vlaga i plijesan, a vi se osjećate umorno?
