[ZA NAJMLAĐE] Treću godinu zaredom, Humska udruga mladih organizira Hoomstock Junior
Hoomstock junior će se održati u četvrtak 4. srpnja
Početak ovogodišnjeg ljeta u Humu na Sutli obilježit će još jedno izdanje dječjeg festivala Hoomstock Junior i rock festivala Hoomstock. Hoomstock junior će se održati u četvrtak 4. srpnja.
Treću godinu zaredom, Humska udruga mladih organizira Hoomstock Junior, poludnevni program namijenjen mlađim članovima naše i susjednih lokalnih zajednica. Zabavno-edukativni program započeo je kao popodnevno druženje na radionicama i dječjem koncertu i obje je godine privukao brojne roditelje i djecu, pretvorivši parku svijet glazbe, mašte ičarobnog ugođaja.
Osmišljenim radionicama i aktivnostimaorganizatori nastoje pridonijetisvestranom razvoju djece,potaknuti interes za različite aspekte umjetničkog izražavanja te obogatiti njihov spoznajni i emocionalni svijet.
Ove godine taj je zadatak pripao ljudima koji snažno vjeruju u ono što rade i strastveni su u tome. Prva ovogodišnja radionica je izrada i puštanje zmajeva, a vodi je dvojac Žuža i Žare poznati kao Zmajoljupci. Već se 13 godina bave zmajarstvom, održavaju radionice diljem Hrvatske i sudjeluju na brojnim međunarodnim natjecanjima. Ove su godine tako bili na dvomjesečnoj turneji po Kini, a sada dolaze naučiti i male Zagorke i Zagorce kako se to radi.
Istodobno s izradom zmajeva, Anamarija Prgomet iz pokreta Zero wasteCroatia vodit će radionicu na temu života bez otpada. Anamarija je među prvima u Hrvatskoj prihvatila takav način života i već više od godine dana nema kante za smeće. Samo jednu malu limenku u koju povremeno baci ono što baš mora. S djecom će raditi takve male „koševe“ za smeće, razgovarati o tome što smeće radi našoj planeti i kako smanjiti otpad kako bismo mu što više pomogli. Izrađivat će i natpise s porukama o nebacanju smeća u prirodi i povijesiti ih po parku.
Nakon radionicaKerekesh teatar izvest će humorističnu predstavu „Bibi i Bubi“, također ekološke tematike. U završni dio programa, party pod zvijezdama uvest će nas humske mažoretkinje, a onda slijedi plesnjak na s animatorom i poznatim plesnim hitovima!
Tijekom cijelog događanja, za one najmanje bit će osigurani kutići za crtanje i igru.
Sve su aktivnosti besplatne i materijali osigurani.
https://www.facebook.com/zmajoljupci/
https://www.facebook.com/ZeroWasteCroatia/
Prethodni članak
Sljedeći članak
FOTO: 'Štrajenje' kao dobrodošlica za novorođenu bebu
Učenik brutalno pretučen u osnovnoj školi. Njegova majka: 'Lupali su mu glavom o umivaonik'
ANKETA: Poskupljuju domovi za starije, evo što o tome kažu Zagorci
Nova era prijevoza: Zagorski grad dobit će 2 električna autobusa
SPEKTAKL: Zvijezda hrvatske glazbene scene stiže na Advent u Zaboku
U tijeku velika akcija policije u Zagorju. Podigli i dronove
Od subote velika promjena u cijeni struje: Računi rastu, ovo je novi obračun
Tragedija u susjedstvu: Jedno dijete poginulo, sedmero ih je ozlijeđenih
Kad će rotor na najopasnije raskrižje u Zagorju? Evo što kažu Hrvatske ceste
UPALJENI ALARMI: Stiže neugodna pojava, meteorolog otkrio kad slijedi pogoršanje i zahlađenje
[VIDEO] AQUADENT – nova era dentalne skrbi stigla u Zagorje
Do 4 puta dnevno izmijenite kompletan zrak u svom prostoru – bez gubitka temperature, bez vlage, a za cijenu jedne kave godišnje i besplatnu montažu!
Izrada kućice za ježa – korak prema očuvanju prirode
U Zaboku veselim zvukovima svečano otvoren novi slušni centar Neuroth
[VIDEO] Mario Commerce okupio preko 100 sudionika na konferenciji o riznici i digitalizaciji JLS-a
